Çöken Silicon Valley Bank’a Maruz Kalan Şirketler

Çöken Silicon Valley Bank'a Maruz Kalan Şirketler
Çöken Silicon Valley Bank'a Maruz Kalan Şirketler
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu 10 Büyük Şirket, Çöken Silicon Valley Bank’a Maruz Kaldığını Açıkladı

Bu 10 Büyük Şirket, Çöken Silicon Valley Bank'a Maruz Kaldığını Açıkladı
Bu 10 Büyük Şirket, Çöken Silicon Valley Bank’a Maruz Kaldığını Açıkladı

Silicon Valley Bank’ın (SVB) Kaliforniya Mali Koruma ve İnovasyon Departmanı tarafından ABD mali sistemini sarsan yakın zamanda kapatılmasından sonra , çok sayıda büyük şirket şu anda çökmüş olan bankaya maruz kaldıklarını bildirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram sayfamızı takip edebilirsiniz

Gerçekten de, finans medya şirketi Grit Capital Genevieve Roch’un CEO’su tarafından gözlemlendiği üzere, SVB ile risklerini açıklayan şirketler arasında Circle, BlockFi, Payoneer, Roku ve Roblox (NYSE: RBLX) gibi farklı sektörlerden büyük isimler yer alıyor .

Bu şirketlerden maruz kalma miktarı değişir. Örneğin Circle, SVB’de tutulan devasa bir 3,3 milyar dolar bildirdi, ardından 487 milyon dolar ile Roku ve 227 milyon dolar ile BlockFi izledi ve özellikle stabilcoin’ler üzerinde artan düzenleyici incelemesi ışığında USD Coin ( USDC ) ihraççısı üzerinde baskı oluşturdu .

Çemberin Maruz Kalması

Circle’a göre, SVB’de tutulan ve toplam USDC rezervinin yaklaşık %8’ini oluşturan rezerv mevduatları, şirketin 13 Mart’ta yaptığı açıklamada ABD’de bankalar açıldığında tamamen geri kazanılacak. CEO’su Jeremy Allaire yorum yaptı geliştirme hakkında:

“ABD hükümetinin ve mali düzenleyicilerin bankacılık sisteminden kaynaklanan riskleri azaltmak için önemli adımlar attığını görmek bizi yüreklendirdi . Temel internet parası katmanımızı ve ödeme sistemlerimizi kısmi rezerv bankacılığı riskinden izole eden tam rezervli dijital para birimi bankacılığını uzun süredir savunuyoruz.”

Aynı zamanda, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse , blockchain şirketinin “SVB’ye biraz maruz kaldığını – bir bankacılık ortağı olduğunu ve nakit bakiyemizin bir kısmını elinde tuttuğunu” ancak Ripple’ın günlük işlerinde herhangi bir kesinti beklenmediğini doğruladı . USD varlıklarının çoğunu daha geniş bir banka ortakları ağında tuttuğu için.

Kripto Dostu Bankalar Çöktü

SVB’nin 2008 resesyonundan bu yana batan en büyük banka olduğu ve başka bir kripto dostu banka olan Silvergate’in daha geniş çaplı bir çöküşün ardından Mart ayı başlarında kapanması nedeniyle sektör çapındaki kapatma serisinin yalnızca en son kurbanı olduğu belirtilmelidir. kripto para piyasasında şirketin mali gücünü tüketti ve hisselerini uçuruma gönderdi.

Federal Rezerv tarafından yapılan açıklamaya göre, daha yakın bir zamanda, düzenleyiciler, “bankacılık sistemimize olan güveni güçlendirerek ABD ekonomisini koruma” ihtiyacını gerekçe göstererek, birden fazla kripto şirketine hizmet verdiği bilinen Signature Bank of New York’u da kapattılar. 12 Mart’ta

 

Çöken Silicon Valley Bank’a Maruz Kalan Şirketler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!