Microsoft, Dijital Ödemeleri ve CBDC’leri Keşfedecek!

Microsoft, Dijital Ödemeleri ve CBDC'leri Keşfedecek!
Microsoft, Dijital Ödemeleri ve CBDC'leri Keşfedecek!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Microsoft, Dijital Ödemeleri ve CBDC’leri Keşfedecek!

Microsoft, dijital ödemeleri ve CBDC'leri keşfedecek
Microsoft, Dijital Ödemeleri ve CBDC’leri Keşfedecek!

Eski Facebook çalışanları tarafından başlatılan bir katman 1 blok zinciri olan Aptos Labs , kullanıcılara ve geliştiricilere hizmet vermek için Microsoft’un (NASDAQ: MSFT ) yapay zeka (AI) teknolojisini entegre ediyor.

Aptos, AI ve blockchain’i birleştiren yeni teklifler sunmak için Microsoft’un altyapısını kullanıyor. Böyle bir teklif, Aptos ekosistemi hakkında kullanıcı sorularını yanıtlayacak ve akıllı sözleşmeler ve dApp’ler üzerinde çalışan geliştiricilere faydalı kaynaklar sağlayacak olan Aptos Assistant adlı bir sohbet robotudur.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Buna ek olarak, her iki şirket de blockchain teknolojisinin uygulamalarını genişletmek amacıyla varlıkların tokenizasyonu, çeşitli ödeme yöntemleri ve merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) gibi blockchain tabanlı finansal hizmet çözümlerini araştırmak için bir anlaşmaya vardı . 9 Ağustos’ta yayınlanan bir basın açıklamasına göre .

Aptos, ağının korumasını daha da güçlendirmek için doğrulayıcı düğümlerini barındırmak için Microsoft Azure’u kullanacak.

AI Uygulayan Blokajlar

Son birkaç aydır, her şekil ve büyüklükteki blok zincirleri, ChatGPT gibi uygulamaların popülaritesindeki hızlı artışa yanıt olarak AI teknolojisini uygulamak için yarışıyor .

Girişim yatırımcıları, daha önce kripto para birimi işletmelerine odaklanan dikkatin bir kısmını yapay zekaya kaydırdığından , yapay zekanın dahil edilmesi hem fon sağlamanın hem de teknik yetenek arayışının önemli bir bileşeni haline geldi.

Aptos Labs CEO’su Mo Shaikh, “Yapay Zeka ve blockchain teknolojileri, önemli bir nedenden dolayı hızla birleşiyor: Her ikisi de internetin evrimini derinden etkileyen ve toplumu şekillendiren nesiller arası atılımlardır” dedi.

Aptos Labs’ın arkasında çalışan geliştiriciler, yüksek düzeyde güvenlik sağlarken, blockchain teknolojisindeki en zorlu zorluklardan bazılarına muazzam ölçekte çözümler buldular. Bu ittifak, Microsoft ve Aptos’un ademi merkeziyetçiliğe yönelik ortak taahhüdünü vurgulamaktadır.

Microsoft, Dijital Ödemeleri ve CBDC’leri Keşfedecek!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!