Amazon 9.000 Çalışanını İşten Çıkardı

Amazon 9.000 Çalışanını İşten Çıkardı
Amazon 9.000 Çalışanını İşten Çıkardı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amazon 9.000 Çalışanını İşten Çıkardı

Amazon 9.000 Çalışanını İşten Çıkardı
Amazon 9.000 Çalışanını İşten Çıkardı

Bloomberg’e göre , teknoloji endüstrisindeki bir trendin ardından Amazon bugün 9.000 çalışanını daha işten çıkardı . Ayrıca haber, Facebook’un ana şirketi Meta’nın 11.000 ay önce işten çıkardıktan sonra ikinci tur işten çıkarmalarda 10.000 çalışanını işten çıkarmasından sonra geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Şirket, teknoloji sektöründe bol miktarda işten çıkarma gerçekleştiren uzun bir şirket listesine katıldı. Tüketim malları satışında çevrimiçi lider olan Twitter’dan Meta’ya, muhtemelen ülkenin ekonomik durumundaki belirsizlikle bağlantılı bir trend izledi.

Amazon, İstihdamı Azaltan Trendi Takip Ediyor

Kaynak: The Economic Times

Finans sektöründekiler için korkunç bir yıl oldu. Ayrıca 2022, Federal Rezerv’in enflasyonla mücadele için bir yıllık faiz artırımları uyguladığı ve son birkaç haftadır bankacılık sektörünün krizin eşiğinde olduğu bir dönemde, teknoloji sektörü amansız işten çıkarmalarına devam etti.

Şimdi, Amazon sektördeki en son gelişmede 9.000 çalışanını işten çıkardı. Fox, şirketlerin COVID-19 salgınının ardından hızla işe alım yaptığını bildirdiği için, işten çıkarmaların tekdüze doğası sektördeki sistemik bir soruna işaret ediyor . Böylece, faiz oranlarının artık kâr hanesini etkilemesiyle, işten çıkarmalar 2023’ün temel unsuru haline geldi.

Aynı Fox raporu, Amazon’un daha önce en önemli işten çıkarmalarında 18.000’den fazla çalışanı işten çıkarma niyetini belirttiğini belirtti. Ayrıca şirketin bu yıl 18 Ocak’ta işgücünü kesmeye başladığı bildiriliyor.

Rapora göre, işten çıkarmalar, çeşitli gerçek mekanda faaliyet gösteren yerleri de dahil olmak üzere “çoğunlukla şirketin Amazon Mağazaları bölümünü etkiliyor”. Daha sonra, insan kaynakları departmanları gibi diğer işlevler birden fazla kesinti gördü.

Şirketin CEO’su Andy Jassy, ​​daha önce çalışanları Kasım ayında yaklaşan işten çıkarmalar konusunda uyarmıştı. Şimdi o ilk uyarıların meyvelerini aktif atışlarda görüyoruz. Tersine, Jassy, ​​ülkedeki belirsiz ekonomik gelişmeler ve önceki hızlı işe alımlar nedeniyle gerçekleşeceğini belirtti.

Amazon 9.000 Çalışanını İşten Çıkardı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!