metrica
Mastercard, İngiltere ve AB'de Bitcoin Kartını Piyasaya Sürdü - Coin Rapor

Mastercard, İngiltere ve AB’de Bitcoin Kartını Piyasaya Sürdü

Mastercard, İngiltere ve AB'de Bitcoin Kartını Piyasaya Sürdü

Mastercard, İngiltere ve AB’de Bitcoin Kartını Piyasaya Sürdü

Mastercard, İngiltere ve AB'de Bitcoin Kartını Piyasaya Sürdü
Mastercard, İngiltere ve AB’de Bitcoin Kartını Piyasaya Sürdü

Dünyanın en çok ziyaret edilen üçüncü kripto para borsası Bybit, Moorwand tarafından verilen ve Mastercard (NYSE: MA ) ağı tarafından desteklenen bir banka kartının piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

6 Mart’ta yapılan bir basın açıklamasına göre, kullanıcılar bu kartı kullanarak kripto para dünyasından fiat dünyasına kolayca geçiş yapabilecek ve bu kartı kullanarak alışveriş yapabilecek veya ATM’lerden nakit çekebilecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram sayfamızı takip edebilirsiniz

Tüketiciler, Bybit Card’ı kullanarak, kripto para varlıklarını kullanarak ürün ve hizmetler için doğrudan ödeme yaparken aracılara ve diğer rampa dışı sağlayıcılara olan ihtiyacı ortadan kaldırabilir. İlgili KYC ve AML süreçlerini tamamlayan Avrupa ve Birleşik Krallık’taki uygun ülkelerdeki müşteriler, erişilebilir hale geldiğinde bu hizmetten yararlanabilecektir.

Bybit Card piyasaya sürüldüğünde, BTC , ETH , USDT , USDC ve XRP dahil olmak üzere bir çekirdek kripto para birimi grubunu destekleyecektir . Gelecekte daha fazla kripto para birimi desteklenebilir. Bir ödeme talep edilmesi durumunda, müşterinin bu dijital varlıklarda kalan bakiyesi, müşterinin bulunduğu yere bağlı olarak anında Euro’ya veya İngiliz Sterlini’ne çevrilecektir.

Kartlar Dünya Çapındaki Satıcılarda Kullanılabilir

Bybit, müşterilerin Bybit hesaplarında tutulan birçok para biriminde birleştirilmiş harcama kısıtlamaları ile ATM’den para çekme ve dünya çapındaki satıcılarda harcama yapmalarına erişim sağlayacak olan plastik kartları posta yoluyla almalarıyla birlikte fiziksel kartı Nisan ayında sağlamayı planlıyor.

Fintech ve Crypto Mastercard Europe Kıdemli Başkan Yardımcısı Christian Rau şunları söyledi:

“Mastercard, müşterilerin, tüccarların ve işletmelerin dijital değeri – geleneksel veya kripto – istedikleri şekilde, bunu güvenli ve emin bir şekilde yaptıklarından emin olarak taşımalarını sağlıyor. Bunun gibi lansmanlarla, dijital varlıkları ekosistem genelinde daha erişilebilir hale getirerek ödemelerde yenilik yapmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz.”

Hareket özellikle, VISA’nın (NYSE: V ) Şubat ayında Birleşik Krallık ve 40 Asya Pasifik (APAC) ülkesinde Bitcoin ve kripto kartlarını piyasaya sürme kararını takip ediyor.

İşlerini kripto para birimi sektörüne açma konusunda çok sayıda ilerleme kaydetmelerine rağmen , ödeme devlerinin istikrarına ilişkin korkular nedeniyle sektöre daha fazla giriş yapmalarını askıya aldıkları da söylendi . Ancak Visa o zamandan beri kriptoya olan bağlılığını yineledi ve belirsiz piyasa koşulları nedeniyle kripto para birimi baskısını duraklatmayı planladığına dair raporları yalanladı.

 

By Erdal Kahraman

Merhaba, 2000 İstanbul doğumluyum. Üniversitenin İnsan Kaynaklar bölümü mezunuyum. İş hayatımın yanı sıra Coinrapor.com'da Yönetici Editörlük yapmaktayım. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler

  • Amazon 9.000 Çalışanını İşten Çıkardı

  • Çöken Silicon Valley Bank’a Maruz Kalan Şirketler

  • Microsoft, Ankr ile Ortaklık Yaptı