Uzmandan Bitcoin Yorumu! Bitcoin İçin Sırada Ne Var?

Bitcoin (BTC) Sert Yükselse de, Ethereum ve Altcoin’ler Yerinde Sayıyor!
Bitcoin (BTC) Sert Yükselse de, Ethereum ve Altcoin’ler Yerinde Sayıyor!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para analisti Kevin Svenson, son fiyat düşüşüne rağmen Bitcoin (BTC) hakkında olumlu konuştu ve en büyük kripto para biriminin hala yükseliş eğiliminde olduğunu söyledi. Analist, son dönemdeki düşüşe rağmen Bitcoin’in yükselişinin devam edeceğine inansa da uyarıda da bulunuyor.

Bitcoin Yorumu

Bitcoin ile ilgili son gözlemlerini YouTube aboneleriyle paylaşan Svenson, en büyük kripto para biriminin 50.000 dolar ortalarına eşdeğer haftalık destek seviyelerinin üzerine çıkmaya devam etmesinin daha büyük bir parabolik yükseliş trendinin devam edeceğinin işareti olduğunu söyledi.

Analizinde teknik analiz kullanan Svenson, Bitcoin’in mevcut fiyat hareketlerinde gösterdiği gücün önemine vurgu yaparak, parabolik bir yükseliş trendinin göstergesi olarak daha yüksek dipler oluşturarak destek seviyelerine işaret etti. Orta-yüksek ve 50.000 dolar aralığına karşılık gelen bölgedeki fiyat hareketlerinin makul olduğunu ve Bitcoin’in bu alandaki kalıcılığının güçlü bir parabolik fiyat yükselişi fikrini güçlendirdiğini söyledi.

Ancak analist, böyle bir durumda dikkatli olunması gerektiğini söyledi ve fiyatın 50.000 doların altına düşmesinin yaz aylarında en büyük kripto para birimi için potansiyel bir konsolidasyon dönemine işaret edebileceğini savundu. Özellikle mevcut bağlamda yükseliş ivmesini koruyorsa, Bitcoin’in fiyat hareketlerinin izlenmesi gerektiğini vurguladı.

Çöküş ve Konsolidasyon Senaryosu

Son Bitcoin fiyat düşüşü hakkında yorum yapan analist, bunu daha geniş piyasa gelişmeleri bağlamında ele aldı ve önceki düzeltmelerle benzerliklerine dikkat çekti. Buna rağmen analist, özellikle geçmiş piyasa performansına dayanarak Bitcoin’in güç göstererek hayatta kalabileceğine dair iyimserliğini dile getirdi.

Potansiyel olumsuz senaryolara değinen Svenson, Bitcoin’in yatay bir hareket dönemine girmesinin ve ardından daha fazla çöküşle karşı karşıya kalmasının mümkün olduğu konusunda uyardı. Böyle bir senaryoda analist, momentumun yavaşlamasını ve sınırlı fiyat hareketleriyle karakterize edilen uzun süreli bir konsolidasyon dönemine girilmesinin söz konusu olmasını bekliyor.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Twitter veya Telegram üzerinden takip edebilirsiniz!

Uzmandan Bitcoin Yorumu! Bitcoin İçin Sırada Ne Var?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!