Bitcoin Fiyatı Ne Zaman Yükselecek?

Bitcoin Fiyatı Ne Zaman Yükselecek?
Bitcoin Fiyatı Ne Zaman Yükselecek?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Halving’e Bir Yıl Kaldı; BTC Fiyatı Ne Zaman Yükselecek?

Bitcoin halving'e bir yıl kaldı; BTC fiyatı ne zaman yükselecek?
Bitcoin Halving’e Bir Yıl Kaldı; BTC Fiyatı Ne Zaman Yükselecek?

Kripto para piyasası, bankacılık sektöründeki yaygın krizin zemininde son birkaç haftadır toparlanıyor ve toparlanmaya , bir yıldan biraz daha uzun bir süre içinde yarılanmayı dört gözle bekleyen Bitcoin ( BTC ) öncülük ediyor. buna bağlı olabilecek potansiyel fiyat artışı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Gerçekten de, BTC’nin 2024’ün ilk yarısında, özellikle Nisan sonu veya Mayıs başında, BTC’nin 840.000 bloğa ulaşacağının belirlendiği bir zamanda başka bir yarıya ineceği tahmin ediliyor. Çıkarılan her blok için 6,25 BTC, yarıya indirilecek.

Bu süreç, dolaşımda yalnızca 21 milyon BTC olabileceğinden, ilk merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığının arzını kontrol etmek için başlatıldı ve bu, miktarda basılabilen fiat para gibi enflasyonist para birimlerinin aksine onu deflasyonist hale getiriyor. hükümetler tarafından belirlenen süre.

Bitcoin Halving Döngüsü Kalıpları

Tesadüf eseri, sonuncusu Mayıs 2020’de meydana gelen önceki halving olayları kabaca dört yılda bir gerçekleşiyor ve bunu genellikle BTC fiyatında bir artış takip ediyor, bu da birçok kripto tüccarının ve analistin BTC’den daha azını beklememesine yol açıyor . gelecekteki Bitcoin halving.

Bunu akılda tutarak, takma adlı kripto analisti therationalroot , geçmiş BTC halving döngülerini ve amiral gemisi kripto para biriminin fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyelerine (ATH’ler) odaklanan bir grafik üzerinde karşılaştırdı . Karşılaştırma yapıldığında, benzer gün sayısından sonra tepe oluşumunun zamanlaması gibi bazı ilginç benzerlikler ortaya çıkıyor.

Bitcoin halving döngüleri. Kaynak: therationalroot
Bitcoin halving döngüleri. Kaynak: therationalroot

Daha yakın bir zamanda analist, mevcut BTC halving döngüsünün ilerlemesini ve BTC fiyatının tarihsel trendlere kıyasla ilerlemesini gösteren ve BTC’nin 20 Mart itibariyle mevcut halving döngüsüne %72 oranında girdiğini gösteren bir grafik paylaştı .

Grafik, önceki BTC fiyat artışlarının zaman çizelgesini gözlemlemek için de yararlıdır ve BTC’nin her birinden yaklaşık 10-12 ay sonra yükselme alışkanlığına sahip olduğu dikkate alındığında, bir sonrakinin dördüncü halving döngüsü tarihinden yaklaşık bir yıl sonra gerçekleşebileceğini öne sürer. halving olayları.

Bitcoin halving döngüsü ilerlemesi. Kaynak: therationalroot
Bitcoin halving döngüsü ilerlemesi. Kaynak: therationalroot

Bitcoin Fiyat Değişikliği

Bu arada BTC, son 24 saatte %2,05’lik hafif bir düşüş gösteren, ancak önceki yedi günde %14,12’lik ve aylık grafikte %12,4’lük bir artış gösteren 27.757 $’lık fiyatla baskı sırasında el değiştiriyordu. Finbold tarafından 21 Mart’ta alınan en son CoinMarketCap verileri.

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap
Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Geçmiş yarılanma olaylarını çevreleyen grafik modellerini dikkate alarak , Mayıs 2024’teki dördüncü BTC yarılanmasının kripto endüstrisi temsilcisi ve piyasa değerine göre en büyük varlığı için önemli bir fiyat artışı içereceğini varsaymak güvenlidir.

 

 

Bitcoin Fiyatı Ne Zaman Yükselecek?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!