XRP Bir Günde %10 Arttı; İşte Nedeni

Mart 2023'te XRP İçin Önemli Olaylar
Mart 2023'te XRP İçin Önemli Olaylar
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

XRP Bir Günde %10 Arttı; İşte Nedeni

XRP yavaşlamanın ortasında bir günde %10 arttı; İşte nedeni
XRP Bir Günde %10 Arttı; İşte Nedeni

Kripto para piyasasındaki varlıkların çoğunluğu yavaşlamaya ve hatta kazançlarını pekiştirmeye başlasa da, Ripple ile Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ( SEC ) arasındaki davayla ilgili olumlu söylemin etkisiyle XRP hızla yoluna devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Spesifik olarak, XRP halihazırda tek bir günde %10’dan fazla artış göstererek önceki haftaya göre %23,68 ve geçtiğimiz aya göre %31,28’lik artışa ulaşırken, 2023’te de değerini %100’ün üzerinde artırdı. Finbold’un 6 Kasım’da aldığı en son bilgiler.

XRP'nin 24 saatlik fiyatı. Kaynak: Finbold
XRP’nin 24 saatlik fiyatı. Kaynak: Finbold

Yazının yazıldığı sırada, XRP tokeni 0,6878 dolardan el değiştiriyordu ve Ripple’ın Yargıç Analisa Torres’in tüm perakende satışlarının XRP menkul kıymet dışı satışlardı.

Bu arada, tokenın piyasa değeri 3,49 milyar dolarlık büyük bir akış aldı; bu , Ripple’ın menkul kıymetlere karşı mahkemede açtığı davayı çevreleyen gelecekteki gelişmeler hakkındaki olumlu yatırımcı hissiyatının da etkisiyle sadece 24 saat içinde 33,43 milyar dolar artarak 36,92 milyar dolara veya %10,45’e yükseldi . regülatör .

XRP'nin 24 saatlik piyasa değeri. Kaynak: CoinMarketCap
XRP’nin 24 saatlik piyasa değeri. Kaynak: CoinMarketCap

Ripple ve SEC Etkisi

Gerçekten de, avukat Jeremy Hogan, ajansın blockchain şirketinin üst düzey yöneticileri Brad Garlighouse ve Chris Larsen’e karşı açtığı davayı , özellikle de kurumsal satışlar nedeniyle olası 770 milyon dolarlık cezayla ilgili kısmı geri çekmesiyle sonuçlanan Ripple v. SEC davasıyla ilgili iki sentini paylaştı. XRP.

Hogan’ın çeşitli zorlayıcı argümanlar kullanarak açıkladığı gibi, tutarsızlığın ‘adil’ olması gerekiyor ve bu durumda Ripple’ın brüt değil, satışlardan elde ettiği net kâra atıfta bulunması gerekiyor. Başka bir deyişle bu, Ripple’ın “iş giderlerini toplamdan düşeceği” anlamına geliyor.

Üstelik ikinci argüman, bu miktarın mağdurlara, yani “yatırım nedeniyle para kaybeden bireylere/kurumlara” gitmesi gerektiği yönünde. Onun sözleriyle, “Eğer bir XRP alıcısı 0,30 dolar ödediyse ve fiyat şu anda 0,60 dolar ise, mağdur değildir ve bu nedenle de bir bozulma olmaz.”

Son olarak Hogan, SEC’in XRP’nin kurumsal alıcısı ile ABD arasında bir bağlantı noktası sunması gerektiğini, SEC’in tokenin diğer ülkelerde, örneğin Almanya’da satışı konusunda herhangi bir yetkisinin olmadığını göz önünde bulundurarak, bu durumun şu şekilde olduğunu ifade etti: sorusu özellikle ilginç olacaktır.

 

XRP Bir Günde %10 Arttı; İşte Nedeni

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!