XRP 6 Ayda %120 Yükselebilir

XRP 6 Ayda %120 Yükselebilir
XRP 6 Ayda %120 Yükselebilir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu Düzeltme Senaryosu Gerçekleşirse XRP 6 Ayda %120 Yükselebilir

Bu düzeltme senaryosu gerçekleşirse XRP 6 ayda %120 yükselebilir
Bu Düzeltme Senaryosu Gerçekleşirse XRP 6 Ayda %120 Yükselebilir

XRP’nin değeri, kripto para alanında odak noktası olmaya devam ediyor ve tokenin aldığı kısmi düzenleyici netliğin ardından yaklaşan bir yükseliş beklentisiyle körükleniyor . Varlık şu anda daha geniş piyasa yükselişiyle uyumlu olsa da, XRP’nin daha fazla yükselişe hazır olduğuna dair yaygın bir beklenti var.

Bu doğrultuda, kripto analisti AlanSantana , 1 Aralık TradingView gönderisinde XRP’nin önümüzdeki altı ay içinde %120’lik potansiyel bir yükselişle karşı karşıya olduğunu öne sürdü. Analiz, XRP’yi yeni zirvelere taşıyabilecek ve mahkemenin Ripple ve Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu ( SEC ) davasında tokenin bir menkul kıymet olmadığını ilan ettiği Temmuz ayının en yüksek seviyelerine meydan okuyabilecek iki düzeltme senaryosuna dayanıyor .

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Analizde, XRP’nin yaklaşık 0,51 dolara düzeltme yapması durumunda tokenın önümüzdeki altı ay içinde %85 civarında bir yükseliş yaşaması bekleniyor. Bununla birlikte, XRP’nin yaklaşık 0,43 dolar gibi daha düşük seviyelere doğru düzeltme yapması halinde, token potansiyel olarak %120’ye kadar daha önemli bir yükseliş başlatabilir.

XRP fiyat analiz tablosu. Kaynak: TradingView
XRP fiyat analiz tablosu. Kaynak: TradingView

“Daha fazla deldiği ve bir geri çekilme ürettiği için orada olabilir, ancak genel olarak bugün gördüğümüzden yaklaşık %50 daha yüksek veya bu düzeltme senaryolarından biri gerçekleşirse %85 (mavi) ila %120 (kırmızı) daha yüksek olacaktır.” gelecek” dedi.

Temmuz ayından bu yana normal bir geri çekilme olduğunu kabul eden grafik analizi, tarihsel olarak yukarı yönlü yükselişlerden önce geçici düşüşlerin göstergesi olan bir üçgen tepe modelini ortaya çıkardı.

XRP’nin Bir Sonraki Fiyat Hedefi

Kısa vadeli tahminin ötesine bakan analist, geçmiş hesaplamalara dayanarak uzun vadeli potansiyel fiyatın 5 dolar civarında olduğunu öne sürdü. Ancak süper döngü sırasında gelecekteki fiyatları tahmin etmenin karmaşık hale geldiği konusunda uyardı.

“Geçmiş hesaplamaların sonucu yaklaşık 5 dolar, ancak etrafa bakıp eski grafikleri bulmanız gerekiyor. Eğer bir süper döngüye girersek tahmin edilmesi imkansız bir şey olabilir… Ama gelecek parlak, aklınıza gelebilecek veya tahmin edebileceğiniz her şeyden fazlasını görmeyi bekleyin” dedi.

Aynı zamanda, Bitcoin ( BTC ) düzeldiğinde bile XRP’nin büyüme potansiyeline sahip olduğunu kabul etti ve bu da daha geniş piyasa trendlerinden bir düzeyde bağımsızlığa işaret etti.

Bu arada SEC davası, mevzuatta netlik kazanmasına rağmen XRP’ye gölge düşürmeye devam ediyor. Mahkemenin kınamasından sonra tokenin önemli bir yükseliş yaşayabileceğine dair ilk beklentiler vardı.

Finbold tarafından bildirildiği üzere , Ripple yanlısı bir avukat olan Bill Morgan, düzenleyici netliğin ardından ‘çok tuhaf’ XRP fiyat hareketi hakkındaki endişelerini dile getirerek, SEC savaşının XRP’nin emsalleri ile momentumu korumasını engellediğine dikkat çekti.

Özellikle, SEC’in “dava iddialarının çözümü” de dahil olmak üzere önemli konuları ele almak üzere 30 Kasım’da kapalı bir toplantı yapmasının ardından davanın potansiyel olarak çözüleceğine dair spekülasyonlar var. Bu, Ripple ile potansiyel bir anlaşmanın yakın olabileceği yönündeki spekülasyonları

XRP Fiyat Analizi

Yazının yayınlandığı sırada XRP, yaklaşık %2,77’lik günlük kazancı yansıtarak 0,63 dolardan işlem görüyordu. Haftalık grafikte XRP %0,5’lik bir düşüş gösteriyor.

XRP yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
XRP yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Teknik analiz açısından XRP’de yükseliş eğilimi hakim. TradingView’den alınan bir günlük göstergelerin özeti, 14’te bir ‘alış’ hissiyatına işaret ederken, hareketli ortalamalar 13’te ‘güçlü bir alış’ sinyali veriyor. Osilatörler 9’da ‘nötr’ bir pozisyona işaret ediyor.

XRP'nin teknik analizi. Kaynak: TradingView
XRP’nin teknik analizi. Kaynak: TradingViewXRP’nin teknik analizi. Kaynak: TradingView

Genel olarak, XRP’nin beklentileri genel kripto para piyasasının gidişatından önemli ölçüde etkileniyor.

XRP 6 Ayda %120 Yükselebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!