XRP 0,50 doları hedefliyor; Sıradaki Ne

XRP 0,50 doları hedefliyor; Sıradaki Ne
XRP 0,50 doları hedefliyor; Sıradaki Ne
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

XRP 0,50 doları hedefliyor; Sıradaki Ne

XRP, haftalık yükseliş sprintinden sonra 0,50 doları hedefliyor; Sıradaki ne?
XRP 0,50 doları hedefliyor; Sıradaki Ne

XRP’nin değeri, kripto para piyasasının genel eğiliminden önemli ölçüde saptı ve son günlerde kazançlarını sürdürdü.

Genel kripto piyasası boğa koşusundan yararlanmanın yanı sıra XRP, Ripple ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ( SEC ) arasında devam eden yasal savaştan ek olumlu ivme kaydediyor .

Şu anda , haftalık %20,67’lik sağlam kazançlarla 0,46 dolardan işlem görüyor. Bu, Ripple’ı piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimi arasında en çok kazananı yapıyor .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Haftalık kazançlara göre en iyi kripto para birimleri. Kaynak: CoinMarketCap
Haftalık kazançlara göre en iyi kripto para birimleri. Kaynak: CoinMarketCap

Ripple mevcut fiyat momentumu, tokenin Şubat ayında nispeten düz bir performans yaşadıktan sonra 0,40 $ direnç seviyesini başarıyla aşmasını takip ediyor. Jetonun rallisinin en önemli noktası, 22 Mart’ta, Ripple’ın 24 saat içinde %20’nin üzerinde artmasının ardından gerçekleşti.

XRP yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
XRP yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Piyasa değerine göre altıncı sıradaki kripto para birimi, Kasım 2022’den bu yana en yüksek değerinden işlem görüyor. Fiyat rallisi aynı zamanda token’a önemli bir sermaye girişi ile geldi ve Ripple piyasa değerini 23,5 milyar dolara yükseltti.

SEC Vakasından XRP’nin İyimserliği

Ripple, öncelikle genel piyasa ile birlikte işlem görse de, varlığın son artan ilgisi, Ripple’ın ABD düzenleyicisiyle olan yasal savaşında galip gelebileceğine dair artan iyimserliğe bağlanabilir. Özellikle SEC, Ripple’ı XRP tokenleri şeklinde kayıt dışı menkul kıymetler sattığı için dava ediyor .

Bir iyimserlik kıvılcımı, avukat James Filan’ın Twitter’da davadaki sanıkların Ek Otoriteye Mektup Bildirisi sunduklarını açıklamasının ardından ortaya çıktı. Dosyalamanın, ABD İflas Mahkemesinden Yargıç Michael E. Wiles’ın SEC’in iddiasını net olmadığına karar vererek reddettiği ayrı bir yasal davaya atıfta bulunduğu bildirildi. Sanıklar, adil bildirim savunmalarını desteklemek için bu karardan yararlanıyor gibi görünüyor ve Ripple yatırımcılarına yeni bir umut sunuyor.

Ayrıca, SEC’in başlangıçta menkul kıymetlerin sınıflandırılmasına nasıl baktığına dair potansiyel bir fikir sunan, mahkeme başkanının Hinman belgelerinin mührünü kaldırma kararı alma olasılığına yönelik artan bir ilgi var.

Ripple yanlısı avukat John Deaton, SEC’in itirazlarına rağmen belgelerin eninde sonunda halka açıklanacağına inanıyor. Deaton’a göre, yargıç belgelerin mührünün açılmasını emretmese bile, karar vermesi için bunlara güvenilecek ve bu nedenle “adli belgeler” olarak ilan edilecek ve bu da sonunda mühürlerinin açılmasına neden olacaktır.

XRP, Ripple’ın şirketin işinin büyük bir bölümünün Amerika Birleşik Devletleri dışında olduğuna dair güvencelerinden de destek alıyor.

XRP Teknik Analizi

Ripple fiyatındaki devam eden artış, TradingView’den alınan teknik analiz verilerine de yansıdı . Bir günlük özete göre, ‘güçlü alım’ tavsiyesi için duyarlılık 16 olarak derecelendirildi ve hareketli ortalamalar da 14’lük bir göstergeyle ‘güçlü alım’a işaret ediyor. Bu olumlu göstergelere rağmen, osilatörler nötr kalmaya devam ediyor. 8 puan.

XRP teknik analizi. Kaynak: TradingView
XRP teknik analizi. Kaynak: TradingView

Birkaç fiyat tahmini, XRP’ kazançları sürdürme ve 0,50 doları geri alma potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor. Örneğin, bir Finbold raporuna göre CoinCodex’teki yapay zeka tabanlı bir araç, tokenin Paskalya 2023’te 0,509 dolardan işlem görebileceğini öne sürüyor .

Bununla birlikte, 0,50 doları geri kazanmayı hedeflediği için önünde hala birkaç ters rüzgarla karşı karşıya. Belirteç, halihazırda kurulmuş olan momentumu yavaşlatabilecek kar elde etme gibi değişkenlerle karşı karşıyadır.

Benzer şekilde, devam eden dava etrafındaki belirsizlik, XRP’nin fiyat hareketini hala olumsuz etkileyebilir.

 

 

 

XRP 0,50 doları hedefliyor; Sıradaki Ne

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!