Worldcoin Resmen Başladı, 35’ten Fazla Şehirde Orb Genişletmesini Duyurdu

Worldcoin (WLD) piyasayı Salladı! Yüzde 85 artış!
Worldcoin (WLD) piyasayı Salladı! Yüzde 85 artış!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Worldcoin Resmen Başladı, 35’ten Fazla Şehirde Orb Genişletmesini Duyurdu

Worldcoin Resmen Başladı, 35'ten Fazla Şehirde Orb Genişletmesini Duyurdu
Worldcoin Resmen Başladı, 35’ten Fazla Şehirde Orb Genişletmesini Duyurdu

Merkezi olmayan biyometrik kimlik protokolü Worldcoin, resmi olarak piyasaya sürüldü ve kullanıcıların, “Orb” adlı bir biyometrik cihaz kullanarak kimliğini doğrularken verilecek olan, protokolün teşvik odaklı belirteci olan WLD’deki paylarını ayırmalarına izin verdi. Ayrıca Worldcoin, bu cihazların 35’ten fazla şehre sunulmasını hızlandıracağını da bildirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Sam Altman Destekli Worldcoin Resmi Olarak Piyasaya Sürülüyor

Openai CEO’su Sam Altman tarafından desteklenen merkezi olmayan kimlik ve cüzdan protokolü Worldcoin, Pazartesi günü resmi lansmanını duyurdu. Üç yılı aşkın süredir geliştirme aşamasında olan proje, nihayet halka açılıyor, erişim alanını genişletiyor ve dünya çapında 2 milyar kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor .

Worldcoin’in iki farklı bileşeni vardır: Bu görev için “Küreler” adı verilen özel cihazlar kullanan, “kişilik kanıtı” doğrulaması olarak bireylerin irislerini kullanan merkezi olmayan bir kimlik protokolü olan World ID ve kullanıcıların protokolün yerel belirteci olan WLD biçiminde teşvikler almasına ve bu kaynakları dahili bir cüzdanla aktarmasına ve yönetmesine olanak tanıyan World App.

Bu dönüm noktasına ulaşıldığında Altman şunları söyledi :

Worldcoin, küresel ölçekte uyum sağlama girişimidir, yolculuk zorlu olacak ve sonuç belirsiz olacaktır. Ancak, yaklaşan teknolojik refahı geniş çapta paylaşmanın yeni yollarını bulmak, zamanımızın kritik bir zorluğudur.

İlk 10 milyar WLD ihracının %75’i kullanıcılara verilirken, Worldcoin fikrinin arkasındaki ekip ve yatırımcıları Tools For Humanity kalan %25’in mülkiyetini elinde tutacak .

Küre Hızlandırma

Kullanıcılar WLD belirteçlerinden paylarını ayırabilirken, irislerini bir Orb tarafından okutarak insanlıklarını fiziksel olarak kanıtlamaları gerekir. Protokolün büyümesini hızlandırmak için Worldcoin ayrıca 35’ten fazla şehre 1.500’den fazla kürenin sunulacağını duyurdu .

2 milyondan fazla kullanıcı şimdiden World ID kullanarak kaydoldu ve bu hamleyle Worldcoin, haftalık 40.000’den fazla kayıt eklemeyi bekliyor. Cihazların piyasaya sürülmesi, Worldcoin’in teklifine açık olduklarını gösteren ülkelere odaklanacak. İspanya’da Worldcoin, ilk test aşamalarında zaten kayıtlı olan 150.000’den fazla kullanıcı nedeniyle görünüşte operasyonunu 3 kat genişletecek.

Brezilya ve Fransa gibi ülkelerde kullanıma sunma daha sınırlı olacak. Altman, düzenleyici netlik eksikliği nedeniyle şimdilik Worldcoin’in ABD’de kullanılamayacağını belirtti.

Worldcoin Resmen Başladı, 35’ten Fazla Şehirde Orb Genişletmesini Duyurdu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!