Warren Buffett Kripto Hakkında Neden Yanılıyor

Warren Buffett Kripto Hakkında Neden Yanılıyor
Warren Buffett Kripto Hakkında Neden Yanılıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Warren Buffett Kripto Hakkında Neden Yanılıyor: Uzman Görüşü

Warren Buffett kripto hakkında neden yanılıyor: Uzman görüşü
Warren Buffett Kripto Hakkında Neden Yanılıyor: Uzman Görüşü

Birçok kişinin yatırım konusundaki derslerine kulak vermesine rağmen , Berkshire Hathaway (NYSE: BRK.A ) CEO’su Warren Buffett, Bitcoin ( BTC ) gibi gerçek değerden yoksun olmakla çarptığı dijital varlıklar konusundaki duruşu nedeniyle kripto para birimi topluluğu tarafından uzun süredir eleştirildi. ‘fare zehiri.’

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Sağ kolu Charlie Munger, yatırımcıların kripto paraya “asla dokunmamaları” gerektiğini , bunun yerine enflasyon artışının ötesine bakmaları ve hem fosil yakıtları hem de yenilenebilir enerjiyi desteklemeleri gerektiğini belirterek bu konuda Buffett’tan uzak değil çünkü ona göre ” kripto hiçbir şeye yapılan bir yatırımdır” ve “ kısmen dolandırıcılık ve kısmen yanılsama ”nın “kötü bir kombinasyonu ”dur.

Bununla birlikte, şimdiye kadar bir kripto düşüşü tahminleri gerçekleşmedi, çünkü en büyük kripto para birimlerinin çoğunluğu kanıtlanmış kullanım durumlarına sahip, kriptolar kripto borsalarında günlük olarak alınıp satılıyor ve endüstrinin piyasa değeri şu anda 1 trilyon doların üzerinde. 27 Mart’ta alınan CoinMarketCap verileri .

Kripto’nun Başarısı

Bunun da ötesinde, gelişen bankacılık krizi , Bitcoin’in piyasa değerini , ödeme platformu Visa (NYSE: V ) ve bankacılık devi JPMorgan Chase (NYSE: JPM ) dahil olmak üzere geleneksel finans devlerini aşmaya itti . Aynı zamanda Bitcoin, bu yıl S&P 500’de işlem gören tüm şirketlerin %97’sinden daha iyi performans gösterdi .

Ayrıca, Bitcoin’in 2023’te emtialardan , özellikle de “en iyi performans gösteren eski emtia” olarak kabul edilen altından neredeyse 10 kat daha iyi sonuçlar kaydettiğini belirtmek gerekir ki bu muhtemelen bir süper döngünün göstergesidir. Bloomberg’in emtia uzmanı Mike McGlone.

Kripto Para Topluluğu Ne Diyor?

Bu arada kripto topluluğu, Buffett’in düşmanca sözlerine sessiz kalmadı. Bitcoin’in tamamı kendisine 25 dolara teklif edilse bile “hiçbir işe yaramayacağı” için asla Bitcoin almayacağını açıkladıktan sonra birkaç uzman görüşlerini paylaştı.

Özellikle Binance CEO’su Changpeng Zhao , Mayıs ayında Bitcoin ve Buffett’in “birbirlerine ihtiyacı olmadığını” tweetledi . Warren’ın yeterince kağıt parası var ve mutlu. Bitcoin’in yeterince destekçisi var ve büyüyor.” Başka bir tweet’te açıkladığı gibi :

“Bitcoin’i istemediğine zaten karar vermiş insanlara Bitcoin satmaya/tanıtmaya gerek yok. %100 benimsemeye ihtiyacımız yok. Şu anda, benimseme muhtemelen% 5’ten azdır. İhtiyacı olabilecek diğerlerine öğretin.”

Sadece bu da değil, 3 Steps to Quantum Wealth adlı kripto kitabının yazarı Linda P. Jones , Buffett’in kripto paralara maruz kalan şirketlere yaptığı yatırımlara dikkat çekti . Temmuz ayında bir aydan kısa sürede 1 milyon kripto kullanıcısı .

Beşinci sanayi devrimini başlatmak için sürdürülebilirlik, teknoloji ve yenilik sunmayı vaat eden bir blockchain şirketi olan 5ire’nin kurucusu ve CEO’su Pratik Gauri, Buffett’e ve sağ kolu Charlie Munger’a tek bir tane bile çözüp çözmediklerini sorarak Buffett’i azarladı . dünya gündemindeki ilk 17 sürdürülebilir kalkınma hedefi arasında yer aldı.

“Mevcut sürdürülebilirlik krizini yaratan endüstrinin başındaki eski muhafızlar, hayal kırıklıklarını anlamadıkları ve kontrol edemeyecekleri bir şeye yönlendiriyorlar. (…) Meydana gelen hızlı yeniliklerin çoğu kripto alanında oluyor” dedi.

Son olarak, Nisan 2022’de, yatırım firması SkyBridge Capital’in kurucusu ve yönetici ortağı ve Donald Trump’ın eski danışmanı Anthony Scaramucci, Buffett’ı ve diğer bazı kripto karşıtı milyarderleri kripto araştırmalarının kalitesini (veya eksikliğini) sorgulayarak eleştirdi. Finbold’un bildirdiği gibi, “ödevi yapmadıklarını” öne sürüyor .

 

 

Warren Buffett Kripto Hakkında Neden Yanılıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!