Vast Bank Kripto Para Dünyası İle İpleri Koparıyor!

Vast Bank Kripto Para Dünyası İle İpleri Koparıyor!
Vast Bank Kripto Para Dünyası İle İpleri Koparıyor!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

VastBank Kripto Para Dünyası İle İpleri Koparıyor!

Müşterilerine geleneksel varlıkların yanı sıra kripto hizmetleri de sunan ilk ABD bankası olan Vastbank, mobil kripto para bankacılığı uygulamasının kapatılmasının ardından sektörle bağlarını koparmaya hazırlandığını duyurdu.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Vast Bank, internet sitesinden resmi bir açıklama yayınlayarak, varlıkları kapalı kripto para uygulamalarında kalan yatırımcılara geri ödeme sürecini başlatacak.

“31 Ocak 2024 tarihinden itibaren kripto mobil bankacılık uygulamamızı Google Play ve App Store’da devre dışı bıraktık. Müşterilerimizin varlıklarını ise tasfiye sürecinin ardından iade edeceğiz.”

Kripto dünyasına 2019 yılında giriş yapan banka, 2021 yılında lansmanı yapılan kripto bankacılığı uygulaması için Coinbase ile ortaklık kurdu. Vastbank geçen yılın son birkaç ayında ABD finans kuruluşlarının radarına girmişti.

American Banker’a göre, Döviz Denetleme Ofisi (OCC), güvenli olmayan ve tehlikeli uygulamaları gerekçe göstererek bankanın söz konusu hizmetleri askıya almasını talep etti. Kasım 2023’te Vast Bank, kripto para birimlerinden uzaklaşıp geleneksel bankacılık faaliyetlerine devam edeceğini duyurdu.

Vast Bank, karar duyurusunda regülasyonlara vurgu yapmasa da uzmanlar bunu şirketin kripto para birimlerinden uzaklaşmasının bir nedeni olarak gösteriyor.

Vast Bank Kripto Para Dünyası İle İpleri Koparıyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!