Uzmanlar 2023 Sonu Bitcoin Fiyatını Belirledi

Uzmanlar 2023 Sonu Bitcoin Fiyatını Belirledi
Uzmanlar 2023 Sonu Bitcoin Fiyatını Belirledi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Finans Uzmanları 2023 Sonu İçin Bitcoin Fiyatını Belirledi

Finans uzmanları 2023 sonu için Bitcoin fiyatını belirledi
Finans Uzmanları 2023 Sonu İçin Bitcoin Fiyatını Belirledi

Önde gelen kripto para birimi, yıla umut verici bir başlangıç ​​yapmasının ardından geçen ay 27.000 ila 31.000 dolar arasında dalgalanan Bitcoin’in ( BTC ) fiyatı, son zamanlarda kripto meraklıları arasında yoğun bir tartışma konusu oldu . Piyasada kritik bir dönemece yaklaşırken, konuyla ilgili görüşlerini sağlamak için çeşitli uzmanlara danışıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

32 fintech ve kripto uzmanından BTC için yıl sonu fiyat tahminlerini vermeleri istendi ve bu, bir Finder çalışmasına göre varlığın olumlu performans göstermesinin beklendiğini öne sürdü .

Finbold ile paylaşılan sonuçlara göre uzmanlar, BTC’nin yıl ilerledikçe yükseleceğini, ancak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 $’a yaklaşamayacağını öne sürüyor. Gerçekten de ankete katılan finans uzmanları, BTC’nin 2023’te 35.459 dolarla zirveye ulaşabileceğine inanıyor.

Bitcoin 2023 fiyat tahmini. Kaynak: Finder.com
Bitcoin 2023 fiyat tahmini. Kaynak: Finder.com

Ek olarak, ankete katılan uzmanlar, BTC’nin gelecekteki performansına ilişkin bazı dikkate değer tahminlerde bulundular. Panelistlerin Ocak 2023’te yaptığı tahminlere göre Bitcoin’in 2025’te 99.781 dolara ve 2030’da 297.848 dolara ulaşacağını tahmin ediyorlar, bu da sırasıyla %29 ve %58’lik bir artışı temsil ediyor.

Uzmanlar BTC Hakkında Ne Diyor?

Yakın tarihli bir anketin bulgularına göre, endüstri uzmanları BTC fiyatının kısa ve orta vadede artmaya devam edeceğini tahmin ediyor.

Ankete katılan panelistler, Bitcoin’in 2023’teki en yüksek fiyatının ortalama 42.225 $ civarında olacağını tahmin ederken, bazı uzmanlar bunun 50.000 $’ı geçebileceğini tahmin ediyor. Öte yandan, BTC’nin 2023’te ulaşabileceği en düşük fiyatın ortalama 17.026 $ olması bekleniyor ve bazı panelistler bunun 15.000 $ veya altına düşebileceğini tahmin ediyor.

Finance Magnates kıdemli analisti ve editörü Damian Chmiel, uzmanın hakim görüşü, kısa ve orta vadede daha yüksek bir BTC fiyatının yüksek olasılıkla olduğu yönünde.

Chmiel, “50 bin dolara artış cesur bir tahmin değil, sadece bir formalite gibi görünüyor” dedi. “Son bankacılık krizi gerçekten de Bitcoin’in belirsizlik zamanlarında güvenli bir sığınak olabileceğini gösterdi. Ne kadar çok insan ve bu ne kadar çabuk anlaşılırsa, BTC grafiğinde o kadar çabuk daha yüksek değerler göreceğiz.”

Bitcoin en yüksek fiyat tahmini. Kaynak: Finder.com
Bitcoin en yüksek fiyat tahmini. Kaynak: Finder.com

Digital Capital Management AU direktörü Ben Ritchie şunları söyledi:

“Bitcoin’in değeri 12.000 dolara düşebilirken, hükümetin mevcut küresel zorluklara tepkisine piyasa tepkilerine bağlı olarak yükseliş 48.000 dolara kadar ulaşabilir.”

Bitcoin en düşük fiyat tahmini. Kaynak: Finder.com
Bitcoin en düşük fiyat tahmini. Kaynak: Finder.com

BTC Fiyat Analizi

1 Mayıs’ta alınan verilere göre, BTC şu anda 28.605 dolardan işlem görüyor ve bu, günlük fiyatta %2,3’lük bir düşüş ve geçen haftaya göre %4,7’lik bir düşüş olduğunu gösteriyor.

BTC’nin toplam piyasa değerinin, finansal piyasada devam eden popülaritesinin ve benimsenmesinin bir yansıması olarak yaklaşık 554 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. 

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Mevcut fiyat seviyeleri açısından, Bitcoin’in destek seviyesi 27.947 $’dır, bu da bunun kısa vadede ulaşması beklenen en düşük fiyat seviyesi olduğu anlamına gelir ve direnç seviyesi 30.153 $’dır. Kripto para biriminin yakın gelecekte ticaret yapması bekleniyor.

Uzmanlar 2023 Sonu Bitcoin Fiyatını Belirledi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!