Uzmandan Bitcoin İçin 30 Bin Dolar Uyarısı!

Bu Hafta Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Altcoin’lerde Bu Gelişmelere Dikkat!
Bu Hafta Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Altcoin’lerde Bu Gelişmelere Dikkat!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzmandan Bitcoin İçin 30 Bin Dolar Uyarısı!

İlk spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başlatılıp ABD’de işlem görmeye başladıktan sonra, en büyük kripto para biriminin fiyatı kısa süreliğine 49.000 doları aştı. Artış, Bitcoin’in fiyatını düşürerek 40.000 dolarlık önemli destek seviyesini kaybetme riskiyle karşı karşıya bıraktı ve dikkatleri en büyük kripto para biriminin yakın vadeli fiyat hareketine odakladı.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Bitcoin’de 30 Bin Doları Bekliyor

Kripto para uzmanı FieryTrading, 20 Ocak’ta yayınlanan bir analizde ETF onayının ardından Bitcoin’in potansiyel görünümünü özetledi. FieryTrading, analizinde ayı piyasasındaki en düşük seviyeler ile Bitcoin fiyatındaki blok ödülü yarılanması arasında bir korelasyon buldu. Uzmanlar, geçmiş verileri analiz ederek Bitcoin fiyatını önemli ölçüde artırabilecek spekülatif kalıplara dikkat çekerek, ikinci ve üçüncü bloklarda ödüllerin yarıya indirilmesiyle benzerliklere dikkat çekti.

Uzman, gösterdiği modele dayanarak, ikinci blok ödülü yarılanmasının alttan %300, üçüncü blok ödülü yarılanmasının ise alttan %200 fiyat artışı göreceğine inanıyor. Analistler, Bitcoin’in 31.000 dolara yükselişinin geçmiş performansa göre makul olduğunu öne sürdü ve şu notu ekledi:

Dolayısıyla benim varsayımım, dördüncü blok ödülü yarılanması sırasında fiyatın 15 bin 500 dolarlık dipten yüzde 100, yani 31 bin dolar civarında olacağı yönünde. BTC’nin ETF lansmanından sonra düşüşe geçmesiyle 31 bin dolara doğru bir hareket o kadar da uzak değil, çünkü 2023’ün büyük çoğunluğunda direnç görevi gördü ve bu nedenle bir mıknatıs işlevi görüyor.

 

Uzmandan Bitcoin İçin 30 Bin Dolar Uyarısı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!