Uzman: Bu Direnç Kırılırsa Bitcoin’in Rallisi Başlayabilir!

Kripto Piyasasında Son Saatlerdeki Düşüşün Sebebi!
Kripto Piyasasında Son Saatlerdeki Düşüşün Sebebi!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman: Bu Direnç Kırılırsa Bitcoin’in Rallisi Başlayabilir

Bitcoin (BTC), ABD spot borsa yatırım fonu (ETF) onayına ilişkin spekülasyonlarla ilgili son kazanımlara rağmen 45.000 doların altında önemli bir direnç seviyesiyle mücadele ediyor.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Bu, genel piyasa hissiyatının, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru potansiyel bir yükselişe hazır olduğunu göstermesiyle birlikte geliyor.

Buna paralel olarak, kripto ticareti uzmanı Tradingshot tarafından 29 Aralık’ta TradingView’de yayınlanan bir analiz, Bitcoin’in 48.500 dolarlık temel direnç seviyesini başarıyla aşması durumunda parabolik bir rallinin yakın olabileceğini gösteriyor.

Tradingshot, Bitcoin’in son iki ayda döngü ortasında önemli bir büyüme kaydettiğini ve 50.000 dolar seviyesine yaklaştığını belirtti. Uzman, 48.500 dolarlık direnç seviyesinin üzerindeki bir kırılmanın yükseliş döngüsünün parabolik aşamasının başlangıcı olabileceğini vurguladı.

Bitcoin fiyat analiz tablosu. Kaynak: TradingView
Bitcoin fiyat analiz tablosu. Kaynak: TradingView

“Bitcoin (BTCUSD) son 2 ayda döngü ortasında önemli bir büyüme göstererek önemli 50 bin seviyesine yaklaştı. Teknik olarak 48,5k direncinin üzerinde bir kırılma, Boğa Döngüsünün Parabolik Aşamasının başlangıcını teşkil ediyor” dedi.

Bu geçişi görsel olarak temsil etmek için analizimiz, Bitcoin piyasa hareketinin mevcut aşamasını vurgulayan bir döngüyü tasvir etmek üzere Pitchfan aracını kullandı. Uzmanlara göre tarihsel modeller, Bitcoin pazarındaki direnç kırılmalarının sıklıkla yarılanmalarla örtüştüğünü gösteriyor. Bu, tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru bir rallinin başlangıcını işaret eden temel bir olaydır.

Yarılanmaya yalnızca dört ay kala uzmanlar, 1D MA50’deki (50 günlük hareketli ortalama) düşüşün, dolar maliyet ortalaması (DCA) stratejilerini kullanan yatırımcılar için bir satın alma fırsatı sunduğunu söylüyor.

Uzman: Bu Direnç Kırılırsa Bitcoin’in Rallisi Başlayabilir!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!