ÜFE Serbest Düşüşte – Bitcoin Toparlanacak mı?

ÜFE Serbest Düşüşte – Bitcoin Toparlanacak mı?
ÜFE Serbest Düşüşte – Bitcoin Toparlanacak mı?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Piyasa Erimesi: ÜFE Serbest Düşüşte – Bitcoin Toparlanmanın Anahtarı mı?

Piyasa erimesi: ÜFE serbest düşüşte - Bitcoin iyileşmenin anahtarı mı?
Piyasa Erimesi: ÜFE Serbest Düşüşte – Bitcoin Toparlanmanın Anahtarı mı?

Üretici fiyat endeksi (ÜFE), 1948’den bu yana en hızlı düşüşünü kaydederek uzmanların ciddi bir ekonomik sıfırlama uyarısında bulunmasına yol açıyor . ÜFE’deki hızlı düşüş, finansal piyasaların mevcut durumuna ilişkin endişe verici bir göstergedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

9 Mayıs’ta Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone’a göre, bunun yatırımcılar için endişe verici bir işaret olduğunu belirten üst düzey Bloomberg emtia stratejisti Mike McGlone’ye göre, özellikle yüksek beta enflasyon göstergesinin dibi 2009’daki mali krizle paralellik gösterebilir .

McGlone, mevcut piyasa koşullarının benzer bir finansal krize yol açabileceğini öne sürdü ve Bitcoin’in ( BTC ) ÜFE’nin ne zaman dibe ulaşacağına dair potansiyel olarak ipucu verebileceğini ortaya çıkardı.

“Bitcoin, daha fazla düşüş için görünüm konusunda rehberlik sağlamaya yardımcı olabilir. Yüksek beta enflasyon göstergesi dipleri ne zaman ve nerede 2009’daki mali krizle paralellik gösterebilir.

Piyasa Duyarlılığını Ölçmek için Bitcoin Kullanma

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, merkezi olmayan doğası ve hükümet kontrolünün olmaması nedeniyle piyasa trendlerini tahmin etmek için popüler bir araç haline geldi.

Merkezi olmayan doğası ve sabit arzı ile BTC, enflasyona karşı bir koruma aracı olarak lanse edildi. ÜFE düştükçe, yatırımcılar güvenli bir liman varlığı aradıkça BTC’nin değeri artabilir.

McGlone şunları söyledi:

“Likidite güdümlü patlamaları takip eden mali piyasa çöküşlerinin tarihi, hızla düşen emtialar ve üretici fiyatlarında oynuyor. Bu, çöplüğün ne kadar kapsamlı olacağıyla ilgili bir soru.”

Ekledi:

“Tarih bir rehber ise, son 12 ayda yaklaşık %25 düşüş gösteren emtialar düşüyor, ancak Haziran 2022’deki BCOM zirvesi, 13 Temmuz’da açıklanan önümüzdeki ay için ÜFE’nin eksi %6,9’da Temmuz 2009’daki en düşük noktasına yaklaşabileceğini gösteriyor.

Likidite güdümlü patlamaları takip eden finansal piyasa çöküşlerinin tarihi, hızla düşen emtialar ve üretici fiyatlarında rol oynuyor. Bu, portföylerini yeniden değerlendirmeyi düşünebilecek ve altın veya gümüş gibi güvenli liman varlıklarına yönelmek isteyen yatırımcılar için bir uyarı işaretidir .

ABD faiz oranları 20 yılın en yüksek seviyesine çıkarken altın tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştı . Bu haftanın başlarında McGlone, altının bir gerileme döneminde Bitcoin’i nasıl gölgede bırakabileceğini vurguladı.

 

ÜFE Serbest Düşüşte – Bitcoin Toparlanacak mı?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!