Türkiye’deki Yetişkinler Kasım 2021 ile Mayıs 2023 Arasında Kripto Varlıklara Yatırım Yaptı

Türkiye'deki Yetişkinler Kasım 2021 ile Mayıs 2023 Arasında Kripto Varlıklara Yatırım Yaptı
Türkiye'deki Yetişkinler Kasım 2021 ile Mayıs 2023 Arasında Kripto Varlıklara Yatırım Yaptı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’deki Yetişkinler Kasım 2021 ile Mayıs 2023 Arasında Kripto Varlıklara Yatırım Yaptı

Türkiye'deki Yetişkinlerin Yarısından Biraz Fazlası Kasım 2021 ile Mayıs 2023 Arasında Kripto Varlıklara Yatırım Yaptı — Araştırma
Türkiye’deki Yetişkinler Kasım 2021 ile Mayıs 2023 Arasında Kripto Varlıklara Yatırım Yaptı

Son Kucoin raporuna göre, Kasım 2021 ile Mayıs 2023 arasındaki 18 ayda, kripto para birimlerine yatırım yapan Türk yetişkinlerin oranı %40’tan %52’ye çıktı. Raporda ayrıca geçtiğimiz yıl ilk kez kriptoya yatırım yapan Türk yetişkinlerin %54’ünün 30 yaşın altında olduğu ortaya çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Enflasyona Karşı Kalkan Olarak Kripto

Kucoin’in yeni anketine göre, 18-60 yaş arası Türk yetişkinleri arasında kripto yatırımcılarının oranı Kasım 2021’de %40’tan Mayıs 2023’te %52’ye yükseldi. Anket bulguları ayrıca Türkiye’deki kripto yatırımcılarının %31’inin yalnızca Son üç aydaki ilk kripto yatırımı.

Kucoin’in raporunda önerildiği gibi, bu bulgular, enflasyonun vurduğu ülkede yaşayanların, kriptoyu artan fiyatlara ve değer kaybeden para birimine karşı giderek daha fazla bir kalkan olarak gördüklerini gösterebilir . Anket bulguları hakkında yorum yapan Kucoin CEO’su Johnny Lyu şunları söyledi:

Türkiye’deki dinamik kripto topluluğuna ışık tutan bu kapsamlı raporu sunmanın heyecanını yaşıyoruz. ‘Kripto Evrenine Doğru: Türkiye’deki Kripto Kullanıcılarını Anlamak’ aracılığıyla, daha bilinçli bir kripto ortamına katkıda bulunmayı ve kripto para birimlerinin sorumlu bir şekilde benimsenmesini ve kullanılmasını teşvik etmeyi amaçlıyoruz.

Lyu, ekibinin raporun anlamlı tartışmaları tetiklemeye yardımcı olmasının yanı sıra küresel kripto topluluğunun kolektif bilgisine katkıda bulunacağından umutlu olduğunu söyledi.

Jön Türklerin Kriptoya İlgisi Artıyor

Bu arada aynı Kucoin raporu, ülkenin yeni kripto yatırımcılarının sayısının önemli sayıda genç Türk’ten oluştuğunu öne sürüyor. Rapor, bu iddiayı desteklemek için geçtiğimiz yıl kriptoya ilk kez yatırım yapan Türk yetişkinlerinin %54’ünün 30 yaşın altında olduğunu ortaya koydu. Yeni kripto yatırımcılarının yarısından fazlasını oluşturmanın yanı sıra, önemli bir oran da Genç Türklerin büyük bir kısmı yatırım yapıyor.

“Kripto yatırımı konusunda daha az deneyime sahip olmalarına rağmen, 30 yaşın altındaki genç yatırımcıların önemli bir yüzdesi (%33) 100.000 Türk Lirası’nın (3.700 $) üzerinde yatırım yapıyor, bu da kripto pazarına önemli miktarda fon ayırmaya istekli olduklarını gösteriyor. Raporda, genç yatırımcıların artan ilgisi ve yaşlı nesillerin katılımı, kripto paranın ülkenin yatırım ortamında giderek artan kabulünün altını çiziyor” dedi.

Türklerin tercih ettiği dijital varlıklara ilişkin anket bulguları, Bitcoin’in ( BTC ) ankete katılanlar tarafından en çok tercih edilen kripto varlık (%71) olduğunu gösteriyor. Ethereum “genel olarak %45’i ve genç yatırımcıların %52’si
ona yatırım yapmakla ilgilendiğini belirterek ikinci sırada yer alıyor.” Stabilcoinler %33 ile üçüncü sırada yer alıyor.

Türklerin kriptoyu nasıl kullandığına ilişkin anket, katılımcıların çoğunluğunun (%70) bunları ticaret için kullandığını, %22’sinin ise dijital varlıklarını misli olmayan token (NFT) satın almak için kullandığını ortaya çıkardı.

 

Türkiye’deki Yetişkinler Kasım 2021 ile Mayıs 2023 Arasında Kripto Varlıklara Yatırım Yaptı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!