Terraform Labs İflas Etti, BTC Düştü!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Terraform Labs İflas Etti, BTC Düştü!

11 Mayıs 2022’de büyük kripto para birimi çöküşüne neden olan Terraform Labs, Bölüm 11 iflas koruması için başvuruda bulundu.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Terra (LUNA) ve UST stablecoin’in arkasındaki ekip olan Terraform Labs, Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu. Bitcoin (BTC), Terraform Labs’ın iflası nedeniyle düştü.

Sanal para biriminin çöküşüne neden olan stablecoin ürünü UST’nin 11 Mayıs 2022’de bağlantısının kesilmesinin arkasındaki şirket olan Terraform Labs, uzun bir aradan sonra iflas başvurusunda bulundu. Şirket, tahmini borcunun 100 milyon ila 500 milyon dolar arasında olduğunu söyledi.

Terraform Labs, yine Bitcoin’e (BTC) Düşüşüne Sebep Oldu

Terraform Labs‘ın 11 Mayıs 2022’de iflas etmesiyle Bitcoin (BTC) uzun vadeli bir düşüş trendine girdi. 20 ay sonra şirket bir kez daha BTC’yi etkiledi.

Terraform Labs, Amerika Birleşik Devletleri Delaware Bölgesi İflas Mahkemesinde Bölüm 11 iflas koruması için başvuruda bulundu.

terra luna

Terraform Labs CEO’su Chris Amani konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Terra topluluğunun ve ekosisteminin tüm zorluklara göğüs gerdiğini söyledi.

Yasal süreçle ilgili olarak Amani şunları söyledi: “Zaten önemli zorlukların üstesinden geldik ve tüm zorluklara rağmen ekosistem ayakta kaldı ve hatta devir sonrasında yeni yollarla büyüdü.” olağanüstü yasal işlemlerin başarılı bir şekilde çözümlenmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.” dedi.

Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon dolandırıcılık suçundan yargılanmaya devam ediyor. Bay Amani, şirketle ilişkisi sonlandırılan Bay Kwon’un yerine geçip görevi devir aldı. Amani, uzun çabalara rağmen yasal işlem başlatmanın kaçınılmaz olduğunu açıkladı.

ABD düzenleyicisi SEC, Şubat 2023’te Terraform Labs ve Kwon’a dava açtı. Her iki tarafın da UST ve
Terra (LUNA) aracılığıyla milyarlarca dolarlık bir kripto para dolandırıcılığına karıştığı iddia ediliyor.

Büyük kripto para birimi BTC, gelen haber akışından etkilenerek 40 bin 650 dolara kadar düşüş yaşadı.

Terraform Labs İflas Etti, BTC Düştü!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!