Şu Anda XRP Almalı mıyım?

Şu Anda XRP Almalı mıyım?
Şu Anda XRP Almalı mıyım?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şu Anda XRP Almalı mıyım?

Şu anda XRP almalı mıyım?
Şu Anda XRP Almalı mıyım?

Ripple’ın XRP’si, teknik analiz ( TA ) açısından hem zayıflık hem de güçlülük sinyalleri verirken , yatırım ortamıyla ilgili tehditler ve fırsatlarla karşı karşıya kalmaya devam ediyor. XRP satın alma zamanının gelip gelmediğine dair kişisel bir karar verebilmek için tüm bunların dikkate alınması gerekir .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

İlginç bir şekilde, X (Twitter) üzerinde tanınmış bir kripto para birimi ticaret analizi hesabı olan CoinsKid , teknik analiz açısından XRP yatırımcıları için yeni bir fırsat penceresinin açıldığına inanıyor gibi görünüyor.

CoinsKid , 19 Ekim’de yaptığı son gönderide, 2023’te “çok para kazanabileceklerini” ve “teorileri doğruysa” 2024’te de “çok daha fazla para kazanmayı” beklediklerini söyledi .

XRP Satın Alma Analizi: Elliot Waves ve Fibonacci

Bunun üzerine hesap, Fibonacci çizgilerine doğru şekilde hizalanmış, yılbaşından bugüne beş yükseliş dalgasına (YTD) sahip bir XRP fiyat grafiği paylaştı . YTD boğa koşusunun ardından Ripple tokenı, Fibonacci (0,618) ve Elliott Waves analizi için kilit bir noktada bir geri çekilme yaşıyor.

XRP mi satın alacaksınız? XRP yıllık fiyat tablosu (1 haftalık mum çubukları).
XRP yıldan bugüne fiyat tablosu (1 haftalık mum çubukları). Kaynak: CoinsKid

Elliott’un teorisine göre, bir boğa piyasası, bir trendin devamı içinde her dalgayı bir yukarı hareket ile bir aşağı hareket arasına serpiştiren beş itici dalga (12345) artı üç düzeltme dalgasından (ABC) oluşan döngüler halinde hareket eder.

Özellikle CoinsKid her ikisini de yapabileceğimizi öne sürüyor:

  • İkinci geri çekilme dalgasında (B) aşağı doğru son harekete hazır olun; veya
  • Üçüncü ve son düzeltme dalgasında (C) yeni bir döngüyü başlatmaya hazır olun.

Bununla birlikte, XRP takas hacmi en düşük seviyelerde ve yeni bir döngü, artan hacim altında grafiğin yönünden en çok etkilenecek. İster boğa piyasası için ister ayı piyasası için .

XRP Satın Alma Analizi: Ripple ve SEC ve Ripple Satışları

Şirketin XRP’nin geliştirilmesinde ve tanıtımında yer alan ana kuruluş olması ve ayrıca tokenin toplam arzının yarısına yakınını tutması nedeniyle XRP’nin Ripple’ın faaliyetlerinden hala oldukça etkilendiğini söylemek önemlidir.

XRP ile ilgili diğer gelişmeler de büyük ölçüde Ripple ile SEC arasındaki davanın henüz bilinmeyen sonuçlarına bağlı ve bu da XRP’nin benimsenmesini etkileyebilir. Bu nedenle, XRP talebini etkiliyor ve şu anda Ripple’ın çoğunlukla emanet sisteminden aylık kilidi açılmış XRP’lerin satılması yoluyla elde edilen büyük miktardaki kaynaklarını tüketiyor.

Finbold, özellikle Ekim ayındaki gelişmelerden kaynaklanan bu satışları takip ediyor:

Ripple yarın 1 milyar XRP’nin kilidini açacak – ne bekleniyor?
Ripple, Ekim ayından itibaren 60 milyon jetonu hareket ettirdi; XRP’yi etkileyecek mi?
Ripple az önce 75 milyon kilitlenmemiş XRP’yi çöpe mi attı?

Her şey göz önüne alındığında, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki hukuki davanın olumlu bir sonucu, işletmelere ve yatırımcılara düzenleyici netlik sunabilir ve bu da XRP’ye olan talebi artırabilir ve yeni bir boğa piyasası için fiyatını olumlu yönde etkileyebilir .

Bununla birlikte, Ripple’ın token kilidinin açılmasından kaynaklanan arz artışı tüm pazarlarda ekstra satış baskısı yarattığından, belirsizlik ve talep eksikliği fiyatların düşmesine neden olacaktır.

 

 

 

Şu Anda XRP Almalı mıyım?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!