Spot Bitcoin ETF’sini Bekleyenler İçin O Haber Geldi!

Bitcoin'in 29.000 $'a Geri Sıçrayacağını Tahmin EDdiyor!
Bitcoin'in 29.000 $'a Geri Sıçrayacağını Tahmin EDdiyor!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Spot Bitcoin ETF’sini Bekleyenler İçin O Haber Geldi!

ABD’deki ilk spot Bitcoin ETF’ye yönelik heyecanın doruğa çıktığı ve insanların bunun ne zaman onaylanacağını merak ettiği bir dönemde önemli bir iddia ortaya atıldı. ABD haber sitesi Axios’a aşina olan kaynaklara göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) 10 Ocak’ta 13 Bitcoin spot ETF’sinden en az birini onaylaması bekleniyor.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Spot Bitcoin ETF’lerine 10 Ocak’ta Onay Çıkacak

Axios hakkında bilgi sahibi üç kaynağa göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) 10 Ocak’ta birden fazla spot BTC ETF’sini onaylaması bekleniyor. Yetkililer, onaylanan ETF’lerin borsada listeleneceğini ve 11 Ocak’ta işlem görmeye başlayacağını da sözlerine ekledi.

SEC, ABD’deki ilk spot Bitcoin ETF’sini onay vermesiyle 10 yıllık bekleme süresini sona erdirmiş olacak. Bu nedenle, doğrudan en büyük kripto para birimine yatırım yapan ve BTC’yi elinde bulunduran bir borsa yatırım fonu, BTC fiyatını takip eden vadeli işlem ETF’sinden çok daha fazlasını kazanabilir.

ETF Onayı İçin Uzmanlar Ne Diyor?

Şu anda kripto dünyasında, Spot BTC ETF’ye yeşil ışık yakılması durumunda “söylentilerle al, haberlerle sat” durumunun ortaya çıkacağı ve onayın en büyük kripto para biriminin fiyatının düşmesine neden olacağı yönünde genel bir beklenti var. Bu beklentilere rağmen ETF’nin onayının uzun vadede piyasa kazanımlarına yol açması muhtemel. Buradaki yükseliş senaryosu, düzenlenmiş spot ETF’ler yoluyla perakende ve kurumsal Bitcoin talebinin artmasına ve Bitcoin arzının azalmasına dayanıyor ve 4. blok ödülünün Nisan ayında yarıya indirilmesi bekleniyor.

Oppenheimer’dan Owen Lau, sermaye akışlarının piyasa için önemli bir sinyal olduğu ve başlangıçta zayıf sermaye akışlarının Bitcoin fiyatları üzerinde satış baskısı oluşturabileceği konusunda uyardı. Bitwise, mali danışmanların yalnızca %39’unun bu yıl bir spot ETF başlatmayı beklediğini, %88’inin ise spot ETF’lerin onaylanmasının büyük bir olumlu olacağına inandığını gösteren araştırmaya dikkat çekti.

Acheson & Onramp Invest CEO’su Tyrone Ross, başlangıçta hayal kırıklığı yaratan bir piyasa tepkisi beklediğini ancak finansal danışmanların kripto sınıfı hakkında daha bilgili hale geldikçe bunun uzun vadede ilginç bir durum olacağını açıkladı. JPMorgan’dan Worthington, rallinin başlangıçta kripto spot ETF’lerin, özellikle de Bitcoin spot ETF’nin piyasaya sürülmesine yönelik beklentilerden kaynaklandığını ve hacim ve fiyatlar artmaya devam ederse, yüksek aktivitenin yükselişi destekleyebileceğini söyledi ve bunun mümkün olduğunu ekledi.

Spot Bitcoin ETF’sini Bekleyenler İçin O Haber Geldi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!