Spot Bitcoin ETF Sürecinde Piyasayı İkiye Bölündü!

Spot Bitcoin ETF Sürecinde Piyasayı İkiye Bölündü!
Spot Bitcoin ETF Sürecinde Piyasayı İkiye Bölündü!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Spot Bitcoin ETF Sürecinde Piyasayı İkiye Bölündü!

Bitcoin 2024 yılının ikinci haftasında tarihinin en önemli aşamasını yaşıyor. Bu gelişmeler, Bitcoin fiyat trendlerini uzun süre etkileyebilecek bir fitili ateşleyebilir. ABD’nin ilk Bitcoin borsa yatırım fonuna (ETF) karar vererek bu hamleyi onaylaması bekleniyor. 10 Ocak’ta gerçekleştirilecek etkinlik, aylardır süren eleştirilerin, belirsizliğin ve önceki yılların başarısızlığının ardından geldi.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

ETF Sürecinde Neler Bekleniyor?

Kripto piyasası oyuncuları, başvuru sürecinin bu sefer farklı olması gerektiğine inanıyor ve Wall Street bu hafta başlayacak ticarete hazırlanırken kripto piyasasında elle tutulur bir heyecan hissi var. Bitcoin yatırımcılarının endişelenecek çok şeyi var. ETF sürecinin yanı sıra ABD makro verileri ve enflasyonla mücadele riski taşıyan varlıkların potansiyel oynaklığı hakkında genel bir bakış sunacak.

Bununla birlikte, zincir üstü göstergelerin yükseliş eğilimi göstermesi nedeniyle BTC/USD paritesinin yükseliş eğiliminin devam edeceğine olan güven giderek artıyor. Kurumsal yatırımcılar için Bitcoin’in benimsenmesinde önemli bir adımı temsil eden sürecin yapımı yıllar sürdü ve yakında yatırımcıların kullanımına sunulabilir.

Piyasa İkiye Bölündü

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun spot ETF başvurularını yavaş yavaş onaylaması sektörü böldü. Ürünler söz konusu olduğunda ABD zaten bir engel oluşturuyor çünkü spot Bitcoin ETF’leri zaten Avrupa ve diğer ülkelerdeki yatırımcılara zarar veriyor.

ABD’nin bu konudaki belirsizliği çeşitli şekillerde kendini gösteriyor. En sonuncusu, son tarih olan 10 Ocak’tan önceki günlerde siyasi sabotaj söylentileriydi. Konu daha sonra Bloomberg Intelligence analistleri Eric Balchunas ve James Seifert tarafından ele alındı ​​ve bunlar ETF’nin onay sürecine ilişkin en kapsamlı haberi sundular.

Bu arada özel ETF danışmanı Nate Geraci bu hafta kendi yol haritasını sunarak SEC’in başvuruyu reddetme olasılığını artırdı. Geraci hakkındaki gönderisinin bir bölümünde lansman gününde ne tür sermayenin mevcut olacağını görmenin ilginç olacağını ekledi.

“Yine çılgın bir hafta olacak. Tüm bunların nasıl sonuçlanacağını görmek için sabırsızlanıyorum.”

 

Sizce ETF Onaylanır mı? Yorumlarda Bizle Paylaşın.

Spot Bitcoin ETF Sürecinde Piyasayı İkiye Bölündü!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!