Spot Bitcoin ETF Onaylanırsa Bu Seviyeye Dikkat!

ETF'nin Başarısı 'Bitcoin'i Yok Edebilir'
ETF'nin Başarısı 'Bitcoin'i Yok Edebilir'
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Spot Bitcoin ETF Onaylanırsa Bu Seviyeye Dikkat!

Günün ilk dakikalarında şaşırtıcı bir şekilde tüm Bitcoin (BTC) Spot Borsa Yatırım Fonlarının (ETF’ler) ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) resmi X hesabında onaylandığı açıklandı. Kripto para piyasaları bu duyuruya hızlı bir şekilde tepki gösterdi ve Bitcoin’in fiyatı 48.000 dolara yükseldi.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Ancak onay bildiriminin sahte olduğu ve SEC’in X hesabının hacklendiği ortaya çıkınca heyecan hızla azaldı. SEC Başkanı Gary Gensler, kurumun X hesabının hacklendiğini ve Spot ETF’nin henüz onaylanmadığını ve kısa bir süre sonra onay duyurusunun kaldırıldığını duyurdu. Bunun sonucunda Bitcoin’in fiyatı 45,5 milyon dolara düştü. Olayı değerlendirirken QCP Capital, spot ETF onaylarının Bitcoin için fiyatlandırılmış olabileceğine değindi.

QCP Capital Analistlerinden Bitcoin İçin “Fiyatlandırma” Uyarısı Geldi

Singapur merkezli kripto para ticareti şirketi QCP Capital’deki analistler, olanları değerlendirdi. Analistler, onaya ilk tepkinin zayıf olduğunu, bunun da piyasaların bu tarihi gelişmeyi zaten fiyatlamış olduğunun göstergesi olabileceğini söyledi. Analistler, beklenen ETF onayının öenmli bir yükselişi tetiklemeyebileceğini öne sürerek dikkatli olunması çağrısında bulundu.

Sahte onay haberlerinin ardından Bitcoin direnç seviyelerini aşmaya çalışırken dikkatler arka planda kalan Ethereum’a (ETH) çevrildi. Büyük bir sapma ile sahte ETF onay duyurusunun ardından ETH/BTC işlem paritesi kısa süreliğine 22 Haziran 2023’teki en düşük seviyesinin altına düştü ancak hızlı bir şekilde toparlanarak önemli eşik olan 0,051 seviyesini aştı.

QCP Capital’deki analistler, yatırımcıların aynı zamanda yüksek seyreden ve vadeye kadar tutulursa yıllık %12-17 risksiz getiri sağlayabilecek spot vadeli işlemlere ilişkin baz farkını da yakından takip ettiğini ve satış fırsatının bulunduğunu söyledi. Ayrıca ETF’nin hazırlık aşamasında artan opsiyon volatilitesinin onay sonrasında normalleşerek yeni stratejik hamleler için fırsat yaratmasının beklendiğini vurguladı.

Bitcoin’de Önemli Teknik Seviyeler

Bu arada QCP Capital analistleri Bitcoin’in temel teknik seviyelerini paylaştı. Analistlere göre 40.000 dolar ve 42.000 dolar seviyeleri BTC için ana destek seviyeleri, artı tarafta ise 48.500 dolar ilk büyük direnç seviyesi.

Analistler, yıllık yüzde 23’lük cazip bir prim sunan ve vadesi 26 Ocak 2024’te dolacak olan 38.000 dolarlık satım opsiyonunun, riski tersine çevirerek önemli bir fırsat sunduğunu belirtiyor. . QCP Capital’deki analistler, 38.000 dolar seviyesinin, blok ücretinin Nisan ayında yarıya indirilmesi beklentisiyle uzun pozisyon almak isteyen yatırımcılar için önemli bir satın alma noktası olacağına inanıyor.

Spot Bitcoin ETF Onaylanırsa Bu Seviyeye Dikkat!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!