SPK’dan Yeni Halka Arz Onayı!

SPK’dan Yeni Halka Arz Onayı!
SPK’dan Yeni Halka Arz Onayı!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SPK’dan Yeni Halka Arz Onayı!

SPK’nın onayıyla, Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin (GYO) halka arz süreci yeşil ışık aldı. Şirket, sermayesini 65.000.000 TL artırarak 400.000.000 TL seviyesine çıkaracak ve ek olarak 35.000.000 TL’lik ek pay satışı gerçekleştirecek. Halka arz edilecek hisselerin oranı ise planlanan toplam sermayenin %25’i olarak belirlendi.

Satışa sunulacak paylar 100.000.000 lot olarak belirlendi ve Sabit Fiyat yöntemine tabi tutulacak. Bireysel yatırımcılar, bu payların büyük bir kısmı olan yaklaşık 78.000.000 lotu, eşit dağıtımlarla gerçekleştirilecek halka arz sürecinde elde edebilecekler. Bu önemli sürecin liderliğini ise Ak Yatırım üstlenecek.

Halka arz sürecinin tamamlanması 2023’ün ikinci yarısında hedefleniyor ve bu sürenin T+1 ya da T+2 periyotlarına uygun olmadığı vurgulandı.

Avrupakent Gayrimenkul Nedir?

Avrupakent Gayrimenkul Halka Arz

Artaş Holding’in bağlı şirketi olarak, Süleyman Çetinsaya tarafından 2010 yılında kurulan Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., gayrimenkul, perakende, turizm ve sanayi sektörlerinde 46 yılı aşkın bir süredir başarılı faaliyetlerine devam etmektedir.

Şirketin mali durumu sağlamdır ve herhangi bir finansal borcu bulunmamaktadır. Esas sözleşmesinde belirtilen ilgili mevzuata uygun olarak hazırlanan mali tablolarındaki dağıtılabilir kârının yarısını temettü olarak ödeme taahhüdü vermiştir.

SPK’dan Yeni Halka Arz Onayı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!