Son Dakika: Bitcoin (BTC) 43.000 Doları Geçti!

Kripto Piyasasında Son Saatlerdeki Düşüşün Sebebi!
Kripto Piyasasında Son Saatlerdeki Düşüşün Sebebi!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son Dakika: Bitcoin (BTC) 43.000 Doları Geçti!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz yıl başlayan yükseliş eğilimini yakın zamanda kaybetti. Ancak son fiyat atağı Bitcoin’i bir kez daha 43.000 doların üzerine çıkardı.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Bitcoin 43.000 Dolar

Spot ETF uygulamalarının genel olarak kripto para piyasasına, etkisi devam ediyor. Bitcoin için yatırımcıların ve uzmanların önemli gördükleri 43.000 dolar sınırını aştı. Spot ETF başvurusunun onaylanmasıyla ilgili beklentiler ve spekülasyonlar, Bitcoin fiyatlarındaki oynaklığı artırdı. Ancak onay sürecinin tamamlanması, kripto para biriminin fiyatını ilk kez 48.000 doların üzerine çıkarmıştı.

Bitcoin 43.000 Dolar

BTC’de Yükseliş Beklentileri

Bitcoin’in fiyatı, yatırımcıların ve holder’ların artan fiyattan yararlanıp tasfiye etmesiyle değer kaybederek 40.000 dolara düştü. Madencilik ödüllerinin yarıya indirildiği sanal para piyasasında “halving olayı” olarak adlandırılan halving sürecinde arzın azalmasının, ana sanal para birimi olan Bitcoin’in fiyatında artışa yol açabileceği sıklıkla dile getiriliyor.

Nisan 2024’te yapılması planlanan yarılanmanın etkisine ilişkin tartışmalar, yarılanma sürecinin son yıllardaki halving süreciyle tutarlı olabilir. Bunun nedeni Bitcoin’de geçtiğimiz yıllarda yaşanan halvinglerin tüm zamanların en yüksek seviyelerinin görüldüğü tarihlerler benzerlik gösteriyor.

Son Dakika: Bitcoin (BTC) 43.000 Doları Geçti!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!