Solana (SOL) ve Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

23 Ekim 2023 Kripto Paralara Genel Bakış
23 Ekim 2023 Kripto Paralara Genel Bakış
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Solana (SOL) ve Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

Son günlerde altcoinlerin işlem hacmi azaldı ve kar alma faaliyetleri azaldı. Geçen hafta sonu da bunaltıcıydı. Kimse kripto paraların istikrarlı bir şekilde yükseleceğini söyleyemez ama 2024 böylesine büyüleyici görünüyorken düşüşlerin uzun süre devam etmesi de pek mantıklı değil gibi görünüyor. Solana (SOL) ve Bitcoin (BTC) İçin Sıradaki ne?

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Bitcoin (BTC) Grafik Yorum

Elliott dalgalarını saymak devam eden hareketleri anlamanıza yardımcı olabilir. 2 günlük grafikteki en olası sayı, yerel bir zirveye ulaşıldığını gösteriyor. Teknik analistler sıklıkla Elliott dalga sayımını kullanır. Bu da yükselen beş dalganın dördüncüsünde olduğumuzu gösteriyor.

Alt dalga numarası (siyah), fiyatın ilk dalgadan yaklaşık 1,61 kat daha yüksek olan genişletilmiş bir üçüncü dalgayı tamamladığını gösteriyor. Bitcoin’in kritik bölgesi 41.500 dolar ve bu yatay destek alanı kaybedilirse dördüncü dalgada fiyat 36.800 dolara düşebilir. Bu rakam mevcut fiyata göre yaklaşık %14’lük bir düşüşe işaret ediyor, bu da altcoin’in kayıplarının 2-3 kat olabileceği anlamına geliyor.

Üstelik ikinci dalganın uzunluğuna göre söz konusu düzeltmenin 6-8 haftaya kadar sürdüğünü görüyoruz. Düşüş trendini geçersiz kılmak için BTC’nin derhal 49.050 doların üzerinde kapanması gerekiyor. Yükseliş senaryosu hedefi %22 artışla 52.000 dolara çıkabilir.

Solana (SOL) Grafik Yorum

SOL Coin, işlem hacmi açısından her zaman en popüler altcoinlerden biri olmuştur ve hala en üst sırada yer almaktadır. Fiyat yeniden 100 doların altına düştü ancak 95 dolarda kalmaya çalışıyor. Solana ekosisteminin devam eden büyümesi ve üç haneli yüksek seviyelere ulaşma arzusuyla birlikte SOL coin yatırımcıları şimdilik satış yapmayı erteliyor gibi görünüyor.

Ancak BTC birkaç hafta boyunca düşüş eğilimine girerse SOL coin yatırımcılarının buna dayanması zor olacaktır. Daha önce oluşturulan yükseliş trendi çizgisi korunacak ancak 97,6 doların üzerinde bir kapanış gerekiyor. Bu başarısız olursa SOL coin fiyatı 86 dolara ve 64-67 dolar eşiğine düşebilir. Bunun altında aşırı satış hedefi 45 dolara derin bir dalış yapacak.

Solana (SOL) ve Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!