Solana Neden Pompalanıyor?

Solana (SOL) 30 Nisan 2023 Fiyatı Belirlendi
Solana (SOL) 30 Nisan 2023 Fiyatı Belirlendi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Solana’ya Bir Günde 1 Milyar Doların Üzerinde Para Girişi; SOL Neden Pompalanıyor?

Solana'ya bir günde 1 milyar doların üzerinde para girişi; SOL neden pompalanıyor?
Solana’ya Bir Günde 1 Milyar Doların Üzerinde Para Girişi; SOL Neden Pompalanıyor?

Kripto para piyasası yatay ticarete devam ederken, merkezi olmayan finans ( DeFi ) platformu Solana ( SOL ) öne çıkan tokenlardan biri olarak ortaya çıktı.

Bu bağlamda SOL, son 24 saatte önemli bir alım baskısı yaşadı. Yazının yazıldığı tarihte Solana, son 24 saat içinde 1,02 milyar dolarlık bir girişi yansıtan 8,96 milyar dolarlık bir piyasa kapitalizasyonunu kontrol ediyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Solana bir günlük piyasa değeri tablosu. Kaynak: CoinMarketCap
Solana bir günlük piyasa değeri tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Satın alma baskısı, varlığın fiyat gidişatını da etkiledi ve rahat bir şekilde 20 dolar destek seviyesinin üzerinde kaldı. Şu anda SOL, günlük yaklaşık %12’lik artışla 22,17 $ değerinde. Haftalık grafikte Solana %20’nin üzerinde bir artış gördü.

Solana yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
Solana yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Solana Neden Pompalıyor?

Solana genel olarak piyasanın tamamıyla birlikte hareket ederken, varlık fiyatındaki son artış, belirli bir tanımlanabilir katalizörden yoksundur. Bununla birlikte, varlığın kazanımlarının önemli ağ ortaklıklarıyla uyumlu olduğunu belirtmekte fayda var.

Dikkate değer bir örnek , Sırbistan’daki Coca-Cola (NYSE: KO ) ile Solana NFT platformu SolSea arasında bir müzik etkinliği sırasında misli olmayan bir token ( NFT ) teklifi için yapılan işbirliğinin duyurulmasıdır . Bu anlaşmanın bir parçası olarak içecek şirketi, seçilen katılımcılara NFT’ler eşliğinde 100 adet sınırlı sayıda kapşonlu dağıtacak.

Bu arada, Solana’yı çevreleyen sosyal medya vızıltısı yükseliş hissi ile arttı. Reddit’te Solana, zincir üstü bir analitik firması olan Santiment tarafından bildirildiği üzere geçen hafta kayda değer bir artışa tanık olduğundan bahsediyor . Reddit tüccarlarının piyasa hareketleri üzerindeki etkisi düşünüldüğünde, Solana’nın son fiyat hareketini yönlendirmede önemli bir rol oynamış olmaları makul.

İlginç bir şekilde Solana, SOL’un kayıtsız menkul kıymet olduğunu iddia eden bir Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu ( SEC ) davası nedeniyle Haziran ayında birkaç ABD borsasından listeden çıkarılmakla karşı karşıya kaldı . Solana Vakfı, bu iddiaya karşı çıkma taahhüdünü ifade etti. Bununla birlikte, nihai sonuç ne olursa olsun, SOL ileride uzun bir mücadeleye hazır görünüyor.

Ek olarak, Solana’nın FTX iflasının ardından karşılaştığı engellerin ardından, platformun dikkat çekici toparlanması, yatırımcıları için umut verici bir yolu işaret ediyor. Ağın hızlı, güvenilir ve genişletilebilir merkezi olmayan uygulamaları ve kripto para hizmetlerini kolaylaştıran teknolojisi , daha fazla potansiyel kazancın yolunu açarak pazardaki cazibesini koruyor gibi görünüyor.

Solana Teknik Analiz

Başka yerlerde, Solana’nın TradingView üzerindeki teknik analizi yükseliş görünümünü koruyor . Bir günlük duyarlılık özeti, 16’lık bir “güçlü alım” duyarlılık derecesi gösteriyor. Hareketli ortalamalar, 14’te “güçlü bir alım”a işaret ederken, osilatörler 8’de nötr kalıyor.

Solana bir günlük teknik analiz. Kaynak: TradingView
Solana bir günlük teknik analiz. Kaynak: TradingView

Bununla birlikte, Solana yükseliş duygularını ifade ederken, bir Finbold raporu , varlığın önümüzdeki aylarda olası bir fiyat düşüşünü beklediğini ortaya koydu. Özellikle kripto para analitik platformu CoinCodex tarafından kullanılan kendi kendine öğrenen makine algoritması , 2023’ün son gününde Solana’nın fiyatını 16,18 dolar olarak belirledi.  

 

 

Solana Neden Pompalanıyor?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!