Solana İçin Sırada 25$ Mı Var?

31 Mayıs 2023 Solana Fiyatını Belirledi
31 Mayıs 2023 Solana Fiyatını Belirledi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Solana Fiyatı Bir Haftada %10 Arttı; SOL İçin Sırada 25$ Mı Var?

Solana fiyatı bir haftada %10 arttı; SOL için sırada 25$ mı var?
Solana Fiyatı Bir Haftada %10 Arttı; SOL İçin Sırada 25$ Mı Var?

Bu haftanın başlarında 20$ sınırını aşan Solana (SOL), artan kullanıcı katılımı ve projenin kurucu ortağının son zamanlarda yaptığı olumlu yorumlarla desteklenerek yukarı yönlü yörüngesine devam ediyor .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Geçen hafta SOL’un fiyatı yaklaşık %10 arttı ve kripto para biriminin piyasa değeri 7,6 milyar dolardan 8,4 milyar dolara yükseldi. Basın zamanında Solana, son 24 saatte %1,5 artışla 21,14 dolardan işlem görüyordu.

SOL 1 haftalık fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
SOL 1 haftalık fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

SOL’un kazanımlarının çoğu, kripto tokeninin geçen ayki fiyat hareketinin yaklaşık %4 düşüşle kırmızı renkte kalması nedeniyle hafta boyunca geldi. Yine de, yılbaşından bu yana, Solana’nın fiyatı 2023’ün başında sadece 9,99 dolardan %112 gibi büyük bir artış gösterdi.

SOL şu anda 21,40 dolarlık bir direnç seviyesiyle karşı karşıya ve bu seviye kırılırsa potansiyel olarak kripto para birimini 25 dolar seviyesine doğru başka bir büyük yukarı hareket için konumlandırabilir.

Solana Uzman Görüşü

Bu arada, kripto uzmanı Altcoin Sherpa, 20.73 $’lık önemli bir destek seviyesine işaret ederek , bu alanı SOL için ‘korkutucu bir nokta’ olarak vurguladı ve bunun altına inilmesi token fiyatını muhtemelen 14-15 $’a kadar düşürebilir.

Solana'nın temel destek seviyesi. Kaynak: Altcoin Sherpa
Solana’nın temel destek seviyesi. Kaynak: Altcoin Sherpa

Öte yandan, ticaret uzmanı Jimie’nin belirttiği gibi, kripto para birimi için bir sonraki bariz direnç seviyesi 26 dolar.

“SOL, fragmanın (21,3 $) üzerinde kapanabilirse, özlem/satın alma belki iyi bir fikir olabilir.”

– ekledi.

SOL’un Fiyatını Etkileyen Nedir?

Öncelikle, SOL’ın son fiyat rallisi , ağın benzersiz kullanıcı sayısındaki şiddetli artış tarafından körüklendi .

Zincir içi verilere göre, Dune Analytics verilerine göre SOL’daki haftalık aktif kullanıcı sayısı 1 Nisan’a göre %146,58’lik önemli bir artışla 1 Mayıs’ta 3,6 milyona fırladı .

Solana'daki benzersiz aktif kullanıcıların sayısını gösteren grafik. Kaynak: Dune Analytics
Solana’daki benzersiz aktif kullanıcıların sayısını gösteren grafik. Kaynak: Dune Analytics

Tabloya göre, ani artışın ardından, SOL’daki kümülatif tekil aktif kullanıcı sayısı, bir ay önceki 36,15 milyondan 1 Mayıs’ta 39,75 milyona yükseldi.

Messari’nin araştırma analisti Ally Zach’e göre, yeni kullanıcıları çeken ve onların katılım süreçlerinde çok önemli bir rol oynayan faktörlerden biri, Solana’nın ağ geçidi uygulamalarının değişen odak noktası .

Ayrıca, “programlanabilir NFT’ler ve NFT sıkıştırma gibi yeni özelliklerin yanı sıra solana’nın düşük maliyetli, yüksek verimli ortamı, onu tüketici uygulamalarının gelişmesi için ideal bir ağ haline getiriyor” diye ekledi Zach.

Geçen yıl boyunca, bu uygulamaların odak noktası, merkezi olmayan finanstan (DeFi), oyun ve misli olmayan tokenlere (NFT) ve yukarıda belirtilen pazarların bir karışımına kadar farklı sektörler arasında geçiş yaptı.

Solana İçin Sırada 25$ Mı Var?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!