Solana Bu Fiyattan İşlem Yapabilir!

Solana Bu Fiyattan İşlem Yapabilir!
Solana Bu Fiyattan İşlem Yapabilir!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SOL Tüm Zamanların En Yüksek Piyasa Değerine Ulaşırsa Solana Bu Fiyattan İşlem Yapacak

SOL tüm zamanların en yüksek piyasa değerine ulaşırsa Solana bu fiyattan işlem yapacak
SOL Tüm Zamanların En Yüksek Piyasa Değerine Ulaşırsa Solana Bu Fiyattan İşlem Yapacak

Solana ( SOL ), 6 Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 259,96 dolara ve aynı tarihte tüm zamanların en yüksek piyasa değeri olan 80,965 milyar dolara ulaştı.

Solana’nın, Şubat 2021’de başlayan %8’lik Başlangıç ​​Enflasyon Oranı ve %-15’lik yıllık Enflasyon Oranı ile SOL’un arz enflasyonunu Uzun Vadeli Enflasyon Oranı adı verilen 1,5 sabit bir değere düşürecek yeni bir arz enflasyon programı var. % yıl başına.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Ancak kontrollü ve azalan arz enflasyon oranına rağmen Solana hâlâ token enflasyonundan etkileniyor. Finbold’un 6 Eylül’de elde ettiği veriler göz önüne alındığında, yaklaşık 408.949 milyon SOL’luk dolaşımdaki arz ile bir Solana’nın değeri 198 dolara yakın olacaktır; ABD doları cinsinden tüm zamanların en yüksek fiyatından 61.96 dolar (%23.8) daha az .

6 Kasım 2021'de Solana Piyasa Değeri Tüm Zamanların En Yüksek Değeri. Kaynak: TradingView Solana dolaşımdaki arz ve toplam SOL arzı.
Solana Piyasa Değeri Tüm Zamanların En Yüksek Değeri, 6 Kasım 2021. Kaynak: TradingView

Dahası, piyasa kapitalizasyonu genellikle piyasanın belirli bir varlığa ilişkin değer algısını ve aynı zamanda belirli bir andaki spekülatif talebini ölçmek için kullanılır. Bu, Solana’nın geçmişteki fiyatları daha önce düşük olan arzla karşılayabilmek için sürekli olarak artan talebe ihtiyaç duyduğu anlamına geliyor.

Solana Fiyat Analizi

Bu arada SOL, yayınlandığı sırada 19,79 dolardan işlem görüyor ve bu, eğer bu katman-1 blockchain yerel tokeni daha önceki talebi karşılarsa Solana yatırımcılarına şu anda yapılan satın alımlardan %900 kazanç elde etme olanağı sunabilir.

SOL 1 yıllık fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
SOL 1 yıllık fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Karşılaştırmalı olarak mevcut fiyat, tüm zamanların en yüksek fiyatından %-92,39 daha düşük.

Solana Arz Enflasyonu

Solana’nın sınırlı bir maksimum arzı yok; bu, yeni tokenlerin her zaman programlanmış bir oranda oluşturulacağı ve stake miktarlarına göre ağ doğrulayıcılara dağıtılacağı anlamına geliyor .

Solana’nın belgelerine göre, hem Başlangıç ​​Enflasyon Oranı (%8), Düşüş Oranı (%-15) hem de Uzun Vadeli Enflasyon Oranı (%1,5) dikkate alınarak önerilen yıllık enflasyon planı aşağıdaki grafikte gösterilmektedir .

Solana'nın önerdiği arz enflasyon programı. Kaynak: Solana Vakfı
Solana’nın önerdiği enflasyon planı. Kaynak: Solana Vakfı

İlginçtir ki, Solana Beach Block Explorer’a göre mevcut yıllık enflasyon oranı %5 ile %5,5 arasında bir yerde olmalı, ancak nominal stake APY %7,57 seviyesinde . Staking APY’si, mevcut enflasyon oranıyla ağırlıklandırılan toplam SOL stake miktarına göre değişir.

Solana Doğrulayıcıların istatistikleri. Staking ödülü APY. Kaynak: Solana Plajı
Solana Doğrulayıcıların istatistikleri. Kaynak: Solana Plajı

Dolaşan arzın ve sonsuz maksimum arzın yanı sıra Solana’nın, haberin yayınlandığı tarihe göre 147.751 milyon SOL’luk kazanılmış (veya kilitli) arzı da var. Bu kazanılmış tokenlar zamanla Solana Labs, Solana Vakfı, ekip üyeleri ve özel yatırımcılar tarafından piyasaya sürülecek ve aynı zamanda enflasyon (veya parasal genişleme) yoluyla tokenın değerini etkileyecektir.

Solana Bu Fiyattan İşlem Yapabilir!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!