Solana 30 Doların Altına Düşecek mi? Tarihi Veriler Bunun Olabileceğini Gösteriyor

Yatırım Şirketi, Solana (SOL) İçin Fiyat Tahmini Yaptı!
Yatırım Şirketi, Solana (SOL) İçin Fiyat Tahmini Yaptı!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Solana 30 Doların Altına Düşecek mi? Tarihi Veriler Bunun Olabileceğini Gösteriyor

Solana 30 doların altına düşecek mi? Tarihi veriler bunun olabileceğini gösteriyor
Solana 30 Doların Altına Düşecek mi? Tarihi Veriler Bunun Olabileceğini Gösteriyor

Teknik analizin ( TA ) Ekim ortasında belirttiği gibi , Solana ( SOL ) önceki haftalarda önemli bir yükseliş yaşadı ve önceki aya göre %149’dan fazla artış gösterdi.

Artış, birçok yatırımcının ve tüccarın bunun sürdürülebilir olup olmadığını veya kripto para biriminin yakında fiyatının düşüp düşmeyeceği konusunda merak etmesine neden oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Gerçekten de, mevcut Solana rallisi, kripto piyasası uzmanı Rekt Capital’in X’te belirttiği gibi, 53 dolar ve 61 dolar seviyelerine yükseldiği Nisan ve Mayıs 2021’de meydana gelen ralli ile çarpıcı benzerlikler taşıyor . Ek olarak, iki yıl önce SOL, devam eden yükseliş öncesinde görülen seviyeler olan 30 doların altına ve hatta bazı noktalarda 25 doların altına geriledi.

Yine de Solana’nın geçmiş performansına ilişkin veriler, fiyatının ciddi bir düşüş yaşayabileceği ve geçen ayki kazanımlarını silebileceği yönündeki endişeleri güçlendirse de, tarihin tekerrür etmesi durumunda iyimserliğe yer olduğunu belirtmekte fayda var.

SOL, 2021 baharının sonlarında geri çekildikten kısa bir süre sonra başka bir ralliye girdi ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 250 $ seviyelerine yükseldi.

SOL tüm zamanların fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
SOL tüm zamanların fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Geri Çekilme Başladı Mı?

Solana’nın fiyatı önceki 24 saat içinde kayda değer bir düşüş yaşadı ve yayınlandığı tarihte %6,45 düşüşle 55,25 dolara geriledi. Düşüş muhtemelen FTX varlıklarındaki bir sonraki satış dalgasının neden olduğu aşağı yönlü baskının bir sonucudur.

SOL 1 günlük grafik. Kaynak: Finbold
SOL 1 günlük grafik. Kaynak: Finbold

İflas eden firma, X hesabı Look tarafından derlenen verilere dayanarak, son 12 saat içinde Kraken ve OKX kripto para borsalarına 13,5 milyon dolar değerinde SOL, 7,41 milyon dolar değerinde Polygon ( MATIC ) ve 3,1 milyon dolar değerinde Ethereum ( ETH ) taşıdı. Zincir üzerinde .

FTX varlıklarının satışından kaynaklanan baskı, firmanın elindeki bazı varlıkları tasfiye etme onayı aldığı Eylül ayından bu yana bekleniyordu. Gerçekten de düşen şirket, 3 Kasım’a kadar geçen 10 gün içinde zaten 100 milyon dolar değerinde SOL boşalttı .

Sonuç olarak, mevcut düşüşün büyük bir kısmının , piyasa duyarlılığındaki daha geniş bir değişimden değil, Eylül ayı sonlarında yapılan bir oylamaya uygun olarak Lido DAO düğüm operatörlerinin zincirden gönüllü olarak çıkarılmasıyla eşleştirilen FTX faaliyetinden kaynaklanmış olması muhtemel .

SOL Rallisi Yeniden Alevlenebilir mi?

Solana’nın geleceği konusunda iyimser kalabilmek için 2021 yazındakine benzer bir rallinin tekrarlanacağını ummaya gerek yok. Ekim ayının ikinci yarısından bu yana Bitcoin’in ( BTC ) önderlik ettiği ralli geçici olarak yavaşlamış gibi görünse de, bir bütün olarak kripto pazarına olan ilgi oldukça yüksek olmaya devam ediyor.

Ek olarak, Coinbase’in (NASDAQ: COIN ) likidite koşulları karşılanır karşılanmaz hem SOL hem de Avalanche ( AVAX ) için sürekli vadeli işlem ticaretini başlatması beklendiğinden , Solana’nın 14 Kasım gibi kısa bir süre içinde başka bir destek alması da muhtemel .

 

Solana 30 Doların Altına Düşecek mi? Tarihi Veriler Bunun Olabileceğini Gösteriyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!