$SOL Satışlar ve Cüzdan Hareketleri

$SOL Satışlar ve Cüzdan Hareketleri
$SOL Satışlar ve Cüzdan Hareketleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX ve Alameda Cüzdanlarında Hala Ciddi Miktarda $SOL Bulunuyor: Satışlar ve Cüzdan Hareketleri

SOL fiyatı son 7 günde yaklaşık %30 arttı ancak piyasa değerinde de BNB’yi geçti. Ancak FTX ve Alameda’nın hâlâ SOL doları kaldı. Detaylar burada…

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Kripto para piyasasında FTX ve Terraform Labs’ın çöküşüyle ​​başlayan düşüş, Solana ve Bitcoin’in hızla değer kazanmasıyla yerini yükselişe bıraktı.

Spot On Chain verilerine göre FTX ve Alameda, 24 Ekim 2023’ten 14 Aralık 2023’e kadar 13,22 milyon dolar değerinde SOL’u piyasaya sürdü. FTX ve Alameda cüzdanlarında hâlâ 184 milyon dolar değerinde 2 milyon Solana satışa sunuluyor.

FTX ve Alameda’nın iflas sırasında SOL’de yaklaşık 55,8 milyon dolar tuttuğu biliniyor. Bu, BTC ve ETH’den sonra bir cüzdanda tutulan en büyük kripto para miktarıdır.

Kaynak: CoinGecko
Kaynak: CoinGecko

666 Milyon $ Satılmış Olabilir!

Bugüne kadar FTX’in toplam SOL varlıklarının yaklaşık %27’sinin (15,3 milyon SOL) kilidi açıldı. Bu miktarın 13,22 milyon SOL’unun (yaklaşık 666 milyon dolar) borsada satıldığı düşünülüyor.

FTX ve Alameda, 24 Ekim ile 14 Kasım 2023 tarihleri ​​arasında iki halka açık SOL adresinden borsaya 6,99 milyon SOL (280 milyon $) yatırdı. FTX ile ilgili başka bir adres olan 4Axqyo da geçen ay 3vxheE’ye (muhtemelen Coinbase) 6,23 milyon SOL (386 milyon dolar) gönderdi.

 

”FTX ile ilişkili “4Axqyo…HswTAh” adresi 1.5 milyon $SOL’u ($90M) stake’den çıkardı ve bunu “3vxheE…5mgkom” adresine aktardı. “3vxheE…5mgkom” adresinin 11 saat önce 4.13M $SOL’u ($248.67M) Coinbase’e yatırdığını fark ettik.”

FTX ve Alameda 40,5 milyon SOL’u (toplamın %73’ü) kilit altında tutuyor. Bu miktar yaklaşık 4 milyar dolar. Tutuklu bu solcuların çoğunun 2025 yılında serbest bırakılması planlanıyor.

Bu, her ay yaklaşık 609.000 SOL’un (60 milyon $) kilidinin açıldığı anlamına gelir; bu, FTX’in toplam SOL varlıklarının yaklaşık %1’ini temsil eder. FTX’in toplam SOL varlıklarının %13,5’ini temsil eden 7,5 milyon SOL’un tamamının 1 Mart 2025’te açılması planlanıyor.

$Sol kilit açılım tarihleri;

Ancak FTX ve Alameda’nın SOL satışının parça parça yapılsa bile yakın vadede pazar üzerinde önemli bir etki yaratması pek mümkün görünmüyor.

SOL fiyatı son 7 gün içinde yaklaşık %30 arttı ve piyasa değerinde XRP sonrası BNB’yi geride bıraktı. Cüzdandaki SOL varlıklarının değeri yıl başından bu yana %460 oranında artarak dört katına çıktı. Bu, FTX borçlularının SOL ile potansiyel olarak 3 milyar dolardan fazla kazanabileceği anlamına geliyor.

$SOL Satışlar ve Cüzdan Hareketleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!