Sırada İzlenecek İki Önemli Bitcoin Fiyat Sürücüsü – Uzmanın Görüşü

Sırada İzlenecek İki Önemli Bitcoin Fiyat Sürücüsü – Uzmanın Görüşü
Sırada İzlenecek İki Önemli Bitcoin Fiyat Sürücüsü – Uzmanın Görüşü
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sırada İzlenecek İki Önemli Bitcoin Fiyat Sürücüsü – Uzmanın Görüşü

Bir sonraki izlenecek iki önemli Bitcoin fiyat sürücüsü - uzmanın görüşü
Sırada İzlenecek İki Önemli Bitcoin Fiyat Sürücüsü – Uzmanın Görüşü

InTheMoneyStocks.com’da ticaret uzmanı ve baş piyasa stratejisti olan Gareth Soloway , önümüzdeki aylarda Bitcoin ( BTC ) fiyatını önemli ölçüde etkileyebilecek iki önemli faktörü belirledi .

Soloway’in içgörüleri, BTC bir konsolidasyon aşamasına girdiğinde ve piyasa gözlemcileri yaklaşan bir ralli olasılığını öne sürdüğünde geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

1 Numaralı Spot Bitcoin ETF’si

11 Ağustos’ta The David Lin Report’a bir görünüm sırasında Soloway, ilk olarak bir spot borsa yatırım fonu ( ETF ) onayının potansiyel etkisini izlemenin önemini vurguladı. Özellikle, böyle bir ETF’nin onaylanması, kripto para birimi endüstrisi için önemli bir kilometre taşını temsil edecek ve potansiyel olarak daha fazla kurumsal yatırımı ve Bitcoin’in genel olarak tanınmasını sağlayacaktır.

Merakla beklenen ARK Invest spot ETF’nin onay sürecinde gecikme yaşadığından bahsetti .

“Bir numara, bir ETF. Spot ETF büyük bir olay olur. ARK Invest spot ETF’sinin ertelendiğini duydum. Reddedilmedi, ancak ertelendi, yani orada yeni bir haber yok. Bitcoin bu haber üzerine biraz geriledi, ancak önemli bir şey değil” dedi.

Soloway’in analizi, yatırımcıların ETF onayları veya olası gecikmelerle ilgili herhangi bir gelişme konusunda tetikte olmaları gerektiğinin altını çiziyor çünkü bu faktörler BTC fiyatında kısa vadeli dalgalanmalara yol açabilir.

Dünyanın en büyük yatırım yönetimi şirketi BlackRock’un (NYSE: BLK ) spot Bitcoin ETF’si için başvurmasının ardından piyasanın yakın zamanda bir ivme kazanması dikkat çekici . Bu hareket, firmanın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ( SEC ) ile olumlu geçmişi göz önüne alındığında özellikle önemlidir .

2. Devlet Tahvili Getirileri

Ayrıca Soloway, BTC yatırımcılarına devlet tahvili getirilerini, özellikle de 10 yıllık Hazine getirisini yakından izlemelerini tavsiye etti. 10 yıllık faizin %3,3 eşiğini aşması durumunda bunun Hazine tahvilleri üzerinde ek baskı yaratabileceğine ve ABD hükümetinin satışını tetikleyebileceğine dikkat çekti.

Soloway, bu potansiyel senaryoyu getiriler ve BTC’nin performansı arasındaki tarihsel korelasyona bağladı. Ekim ayında, piyasadaki gerileme sırasında getirilerin %3,3 ile zirve yaptığını belirtti. Bu seviye tekrar ihlal edilirse, ABD hükümeti tarafından artan tahvil satışına yol açarak potansiyel olarak BTC ve diğer varlıkları etkileyebilir.

Ayrıca Soloway, yatırımcılara önemli ABD borcunu ve bunun ülkenin finansal istikrarına getirdiği zorlukları hatırlattı. ABD’nin borcuna trilyonlarca dolar faiz ödemesiyle, artan getirilerin daha geniş ekonomi üzerindeki potansiyel sonuçları dolaylı olarak kripto para piyasalarını etkileyebilir .

Bitcoin Halving Uyarısı 

Şu anda piyasa, potansiyel olarak bir Bitcoin rallisini tetiklemek için Bitcoin yarıya indirmeyi bekliyor; ancak stratejist farklı bir görüşe sahip. Yarılanmanın bir katalizör görevi görmesine yönelik beklentiler olsa da, bu olayın potansiyel olarak yaklaşan bir durgunluk tarafından gölgelenen farklı bir makroekonomik ortamda gerçekleştiğine dikkat çekti.

“Sadece durgunlukla ilgili değil, aynı zamanda FED’in agresif bir şekilde sıkı bir sona sahip olduğu ve faiz oranlarını düşürmediği ve niceliksel genişlemede para basmadığı bir halving yaşadık mı ve bu başka bir şey. < …> Sadece insanları, işlerin genellikle böyle yürümediği konusunda uyarırdım” diye ekledi. 

Fiyat hareketiyle ilgili olarak Soloway, Bitcoin’in yıl sonuna kadar tekrar 20.000 dolara “fışkırmasını” beklediğini ve esas olarak ilk kripto para biriminin artan benimsenmesinden güç alarak yeniden toparlanmasını beklediğini söyledi.

 

 

Sırada İzlenecek İki Önemli Bitcoin Fiyat Sürücüsü – Uzmanın Görüşü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!