SICAK GELİŞME: Önemli FED Ekonomi Raporu Açıklandı!

CANLI: FED Başkanı Powell’ın Konuşması Başladı!
CANLI: FED Başkanı Powell’ın Konuşması Başladı!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük ekonomisi olarak kabul edilen Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) kısa süre önce önemli bir ekonomi raporu açıklandı. Yakın zamanda yayınlanan Fed Finansal İstikrar Raporu, geleneksel finansal varlıkları ve kripto para birimlerini etkileyebilir.

ABD Merkez Bankası’nın (FED) kararları dolara endeksli yatırım araçlarını etkiliyor. İşte Fed’in son ekonomik raporundaki önemli ayrıntılar:

“Ankete verenlerin neredeyse üçte ikisi siyasi istikrarsızlığı bir risk olarak görüyor; Bu oran Ekim ayı raporuna göre oldukça yüksek.

Kalıcı enflasyon ve kısıtlayıcı para politikası, finansal sisteme yönelik en çok dile getirilen potansiyel riskler arasında yer alıyor. Artan jeopolitik gerilimler ve yaklaşan ABD seçimleri de dahil olmak üzere siyasi istikrarsızlık, ankete katılanların %60’ı tarafından finansal istikrara yönelik potansiyel bir risk olarak gösterildi.

Sigortasız mevduatlara ilişkin endişeler ve diğer faktörler, bazı bankalar üzerinde sermaye seferberliği baskısı yaratmaya devam ediyor.

Siber saldırılar, ABD-Çin gerilimi ve Orta Doğu’daki çatışmalar da riskler arasında yer alırken, bankacılık dışı kuruluşlar ve Ukrayna ile Rusya arasındaki savaş da risk listesinden çıkarıldı.

Riskten korunma fonlarındaki kaldıraç veri toplamaya başladığından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

“Ticari gayrimenkul ve bankacılık sektörlerindeki stresler, Fed’in 2023 sonbahar anketine kıyasla istikrar açısından daha az risk olarak görülüyor.”

Yakın zamanda yayınlanan Fed Finansal İstikrar Raporu, önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve altcoinler için kısmen olumsuz görülebilir.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Twitter veya Telegram üzerinden takip edebilirsiniz!

SICAK GELİŞME: Önemli FED Ekonomi Raporu Açıklandı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!