Sıcak Cüzdan veya Soğuk Cüzdan Neden Önemli?

Sıcak veya Soğuk Cüzdan Neden Önemli?
Sıcak veya Soğuk Cüzdan Neden Önemli?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sıcak Cüzdan veya Soğuk Cüzdan Neden Önemli?

Kripto para birimi alanı, öngörülemeyen olaylar filosundan geçiyor. Arada sırada, bir veya başka bir felaket olayı piyasada kaosa neden olur. Mayıs ayında Terra’nın öngörülemeyen çöküşünün ardından en son olay FTX’in düşüşü oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram sayfamızı takip edebilirsiniz

Milyonlarca kullanıcı, fonlarını FTX’te depolarken mahsur kaldı. İflas ilan edildikten sonra, kullanıcıların fonlarının güvenliği tehlikeye girer. Kullanıcıların fonlarını geri alıp almayacağı artık bilinmiyor. Bu, CEX’lerde fon depolamayla ilgili sorunlardan biridir. Finansal sıkıntı anlarında, kullanıcı fonlarının güvenliği ve güvenliği de söz konusudur.

Peki, kripto para biriminizi saklamanın en iyi yolu nedir ? Kriptonuzu saklamanın en iyi yolu, özel anahtarlarınızın kontrolünü elinizde tuttuğunuzdan emin olmaktır. Kripto para birimini sıcak veya soğuk bir cüzdanda saklamanın neden önemli olduğuna bir göz atalım.

Sıcak Cüzdan veya Soğuk Cüzdan Neden Önemli?
Sıcak Cüzdan veya Soğuk Cüzdan Neden Önemli?

Kriptonuzu neden sıcak veya soğuk bir cüzdanda saklamalısınız?

Kripto para biriminizi sıcak veya soğuk bir cüzdanda saklama gerekliliği, şimdi her zamankinden daha yaygın olan bir nedenden daha kaynaklanmaktadır. Coinbase de dahil olmak üzere bazı borsalar yakın zamanda iflas durumunda borsanın varlıkları müşterilere geri ödemekle yükümlü olmadığını açıkladı.

Kripto para biriminizin size ait kalmasını sağlamak için sıcak veya soğuk bir cüzdan kullanabilirsiniz. Sıcak cüzdanlar, kripto para birimini elinizde tutmanıza izin veren cüzdanlardır. Sıcak cüzdanlar genellikle internete bağlıdır ve ayrıca saldırılara karşı daha savunmasızdır. Bazı örnekler, kullanıcıların kriptolarını özel anahtarlarla ellerinde güvenli bir şekilde saklamasına olanak tanıyan Metamask’ı içerir.

Çok sayıda yatırımcı, kripto para birimlerini web cüzdanlarında veya çevrimiçi borsalarda saklamaya karar verir. İnsanlar, cüzdanınız bir web cüzdanına bağlıysa ve bu web cüzdanının güvenliği ihlal edilmişse, paranızın çalınabileceğinin farkında değiller.

Soğuk cüzdan ise en güvenli yöntemdir. Bir donanım cüzdanının temel amacı, özel anahtarlarınızı saklanırken ve aktarılırken gizli tutmaktır. Bu tür bir cüzdan, kripto para birimleriniz üzerinde tam kontrol ve en yüksek düzeyde güvenlik sağlar.

Aynı zamanda hodler olan kullanıcılar için en iyi yol, kripto paranızı Trezor veya Ledger gibi soğuk bir cüzdanda tutmak ve güvenli bir şekilde kilitli tutmaktır.

Sıcak Cüzdan veya Soğuk Cüzdan Neden Önemli?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!