Shiba Inu Tüm Zamanların En Yüksek Piyasa Değerine Ulaşırsa SHIB Bu Fiyattan İşlem Yapacak

Shiba Inu (SHIB) İçin Önemli Olaylar
Shiba Inu (SHIB) İçin Önemli Olaylar
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Shiba Inu Tüm Zamanların En Yüksek Piyasa Değerine Ulaşırsa SHIB Bu Fiyattan İşlem Yapacak

Shiba Inu tüm zamanların en yüksek piyasa değerine ulaşırsa SHIB bu fiyattan işlem yapacak
Shiba Inu Tüm Zamanların En Yüksek Piyasa Değerine Ulaşırsa SHIB Bu Fiyattan İşlem Yapacak

Tokenomikleri analiz etmek, kripto para birimi yatırımının temel bir parçasıdır . Arz enflasyonu veya deflasyon, kripto para birimlerinin performansında anlamlı bir rol oynuyor .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Bunu akılda tutarak Finbold, Shiba Inu ( SHIB ) tokenomiklerine farklı bir perspektiften baktı . Önde gelen endekslerden alınan kamu piyasası verileri, artan arz enflasyonunun etkilerini gösterebilir. SHIB’in tüm zamanların en yüksek piyasa değerine ulaşması durumunda işlem yapacağı kesin fiyatı hesaplamak mümkündür.

Bir tokenin aynı değerini korumak için daha fazla talebe ihtiyacı vardır; enflasyonist bir arzla karşı karşıyadır ve daha az talep deflasyonist bir arzla karşı karşıyadır. Bu iki faktör, bir kripto para biriminin fiyatının artmasını veya düşmesini etkiler. Shiba Inu da dahil olmak üzere her kripto para biriminin kendine özgü ‘tokenomik’ yapısı vardır.

TradingView’in CRYPTOCAP endeksine göre SHIB, 11 Mayıs 2021’de tüm zamanların en yüksek piyasa değeri olan 249,833 milyar dolara ulaştı . Birden fazla kaynağa göre Shiba Inu, dolaşımdaki 1 katrilyon SHIB arzıyla başladı ve o gün 0,000249833 $ gibi yüksek bir fiyat önerildi.

Ancak CoinMarketCap , 28 Ekim 2021’de SHIB için tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 0,00008185 $’ı belirledi. O sırada Shiba Inu, TradingView’deki en yüksek ikinci değer olan 54,223 milyar $’lık bir kapitalizasyon kaydetti . Ters bir hesaplama, dolaşımdaki arzın 662 trilyon civarında olduğunu gösteriyor.

CRYPTOCAP – SHIB günlük piyasa değeri
CRYPTOCAP – SHIB günlük piyasa değeri. Kaynak: TradingView

Shiba Inu Arz Deflasyonu ve Ekonomik Etkileri

SHIB’in arz deflasyonunu ve bunun ekonomik etkilerini inceleyelim. Shiba Inu’nun bu yazının yazıldığı tarih itibariyle dolaşımda 589.346 trilyon SHIB arzı var. Bu, Mayıs 2021’den bu yana 410,66 trilyon SHIB (%41) ve Ekim 2021’den bu yana 72,66 trilyon SHIB (%11) arz deflasyonundan kaynaklanıyor.

Shiba Inu kaynağı.
Shiba Inu kaynağı. Kaynak: CoinMarketCap

Fiyat projeksiyonu aynı zamanda bu deflasyonun devasa ekonomik etkilerini de gösteriyor. Meme tokeninin piyasa değeriyle ölçülen en yüksek spekülatif taleplerden herhangi birine ulaşması durumunda, SHIB tüm zamanların en yüksek seviyesine karşılık gelen fiyattan orantılı olarak daha yüksek bir fiyatla işlem yapacak.

24 Kasım’daki dolaşımdaki arz göz önüne alındığında Shiba Inu, en yüksek kapitalizasyonda token başına 0,000424 $ olarak fiyatlandırılacak. İlginç bir şekilde, 2021’deki 0,000249 $’lık önceki fiyattan 0,000175 $ (%70) artış yaşandı.

Ek olarak bu, şu anki 0,000008 $ fiyatından %5.200 potansiyel bir artışa işaret ediyor.

Tahminin Shiba Inu için 2021 ile aynı talebi gerektirdiğini anlamak önemlidir. Bu bağlamda bu talebin bir daha görüleceğinin garantisi yok. En yüksek kapitalizasyon bir fiyat anormalliği olabileceğinden, tüm zamanların en yüksek seviyesi ile ilgili tutarsızlık da dikkate alınmalıdır.

Üstelik Shiba Inu akıllı sözleşmesi her an arz artışına olanak tanıyor. Böyle bir durumda arz enflasyonu SHIB’in performansını büyük ölçüde etkileyecektir.

Shiba Inu Tüm Zamanların En Yüksek Piyasa Değerine Ulaşırsa SHIB Bu Fiyattan İşlem Yapacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!