SEC ve BlackRock Yeniden Bir Araya Geldi!

SEC ve BlackRock Yeniden Bir Araya Geldi!
SEC ve BlackRock Yeniden Bir Araya Geldi!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SEC ve BlackRock Yeniden Bir Araya Geldi!

SEC, Bitcoin ETF’leri konusunda finans devleriyle bir kez daha müzakere masasında. Bloomberg analisti Seifert’e göre SEC, BlackRock ile üçüncü toplantısını dün gerçekleştirdi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), dünyanın en büyük finansal hizmet şirketleriyle spot Bitcoin borsada işlem gören fonlara (ETF’ler) ilişkin tartışmaları yoğunlaştırıyor. Bu strateji toplantıları, BlackRock, Fidelity Investments ve Grayscale gibi sektör liderleriyle Bitcoin ETF’lerinin potansiyel onay sürecine odaklanacak.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Bloomberg analisti James Seifert’e göre dün SEC ve BlackRock yakın tarihte üçüncü kez bir araya geldi. Ayrıca Franklin Templeton ve Fidelity gibi büyük yatırım yönetimi firmaları da SEC ile kendi görüşmelerini yürütüyor.

Toplantıların Önemi Büyük

Seifert, bu toplantılara SEC’in Ticaret ve Piyasalar Bölümü ile Kurumsal Finans Bölümü’nden yetkililerin katıldığını söyledi. Bu iki bölüm, kural değişikliklerinin ve yeni ETF kayıt bildirimlerinin onaylanması veya reddedilmesi sürecinde önemli bir rol oynamaktadır.

 

“Son günlerde dört farklı katılımcı Bitcoin ETF uygulamalarına ilişkin SEC ile görüşmelerde bulunuyor. BlackRock, geçtiğimiz üç hafta içinde üçüncü kez SEC ile dün görüştü; Grayscale, Franklin ve Fidelity Geçen hafta bir toplantı yaptık.”

13 Firma Onay Bekliyor

Fidelity Investments ve ilgili şirketler, SEC ile yakın zamanda yapılan bir toplantıda bekleyen Spot Bitcoin ETF başvurularını tartıştı. Bu şirketler aynı zamanda ETF’nin onaylanması durumunda uygulanacak operasyonel iş akışlarını da SEC’e sundu. Şu anda 13 farklı şirket Bitcoin fonlarıyla ilgili SEC kararlarını bekliyor. SEC geçmişte çeşitli nedenlerden dolayı Spot Bitcoin ETF başvurularını reddetmiş veya ertelemişti.

SEC ve BlackRock Yeniden Bir Araya Geldi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!