SEC Komiseri: Spot Bitcoin ETF’nin Önünde Durmak İçin Hiçbir Neden Yok!

SEC Komiseri: Spot Bitcoin ETF'nin Önünde Durmak İçin Hiçbir Neden Yok!
SEC Komiseri: Spot Bitcoin ETF'nin Önünde Durmak İçin Hiçbir Neden Yok!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SEC Komiseri: Spot Bitcoin ETF’nin Önünde Durmak İçin Hiçbir Neden Yok!

SEC Komiseri: Spot Bitcoin ETF'nin önünde durmak için hiçbir neden yok
SEC Komiseri: Spot Bitcoin ETF’nin Önünde Durmak İçin Hiçbir Neden Yok!

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun ( SEC ) ilk spot Bitcoin ( BTC ) borsa yatırım fonunu ( ETF ) onaylayabileceği ihtimaline ilişkin artan beklenti ve heyecanın ortasında , Komisyon Üyesi Hester Peirce, düzenleyicinin bu karardan vazgeçmesi için hiçbir neden olmadığını söyledi. bunun yolunda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram sayfamızı takip edebilirsiniz

Gerçekten de Peirce, Bloomberg’den Kailey Leinz ve Sonali Basak ile 21 Kasım’da yayınlanan bir röportajda ajansın kripto para birimi varlıklarına ilişkin düzenlemelerini ve diğer ilgili konuları tartışırken SEC’in Bitcoin ETF başvurularını yerinde karara bağlama sürecine ilişkin görüşlerini paylaştı.

Hakimden ‘Dürtme’

Leinz’in, bu spot Bitcoin ETF başvurularından bazılarını sunan ihraççılar ile menkul kıymetler gözlemcisindeki kişiler arasında devam eden görüşmelere biraz ışık tutması istenen Peirce, uzun yıllardır bu konuyla ilgili görüşleri konusunda şeffaf olduğunu ve şunları söyledi: inanıyor:

“Spot BTC borsasında işlem gören bir ürünün önünde durmamız için hiçbir neden yok . (…) Önümüze bir numara geldi ve bunları inkar etmemizin bir sebebini göremediğimi söyledim. Mahkemeden biraz uyarı aldık ve işlerin bundan sonra nereye gideceğini göreceğiz.”

Gazetecinin belirttiği gibi, bahsettiği “mahkemeden gelen uyarı”, hakimin SEC’in şirketin Grayscale Bitcoin’i dönüştürme girişimlerini reddederken “keyfi ve kaprisli” olduğunu tespit ettiği kripto varlık yöneticisi Grayscale davasına atıfta bulunuyor. (GTBC)’yi bir ETF’ye güvenin.

Spot Bitcoin ETF Etkisi

Bu arada, bir spot BTC ETF’nin olası onayı, kripto varlıklarının Wall Street’e potansiyel atılımı için önemli bir heyecan yarattı ; çünkü böyle bir gelişme, kripto yatırımlarını kurumsal ve bireysel yatırımcılara açarak kripto endüstrisi için bir emsal teşkil edecek .

Bunu akılda tutarak Bloomberg, Finbold’un bildirdiği gibi BlackRock (NYSE: BLK ), Fidelity ve Invesco (NYSE: IVZ ) gibi finans devlerinin katılımının spot BTC ETF pazarının 100 milyar dolarlık bir güç merkezine dönüşmesine katkıda bulunacağını öngördü . 20 Kasım’da.

 

 

SEC Komiseri: Spot Bitcoin ETF’nin Önünde Durmak İçin Hiçbir Neden Yok!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!