SEC, Bitcoin Spot ETF’lerini Neden Ertelediğini Açıklıyor

SEC, Bitcoin Spot ETF'lerini Neden Ertelediğini Açıklıyor
SEC, Bitcoin Spot ETF'lerini Neden Ertelediğini Açıklıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Grayscale CEO’su, SEC’in Bitcoin Spot ETF’lerini Neden Ertelediğini Açıklıyor

Grayscale CEO'su, SEC'in Bitcoin Spot ETF'lerini Neden Ertelediğini Açıklıyor
Grayscale CEO’su, SEC’in Bitcoin Spot ETF’lerini Neden Ertelediğini Açıklıyor

Grayscale Investments’in spot Bitcoin ( BTC ) borsa yatırım fonu ( ETF ) başvurusunu reddetmesi nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na ( SEC ) dava açmasından sekiz ay sonra , şirketin CEO’su düzenleyicinin gerekçesi hakkında yorum yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram sayfamızı takip edebilirsiniz

Gerçekten de, dünyanın en büyük kripto para birimi yönetim firmasının CEO’su Michael Sonnenshein, CNBC’ye söylediği gibi, SEC’in bir spot BTC ETF’sinin onayını hala geciktirmesinin ana nedeninin, altta yatan BTCspot piyasasını tam olarak düzenleyememesi olduğunu söyledi . Squawk Box’ 8 Mart’ta yayınlanan bir röportajda .

Açıkladığı gibi:

“Bitcoin spot piyasasında dolandırıcılık ve manipülasyonu tespit etme yeteneğinin yeterli olmadığını söylüyorlar.”

Düzenleyicinin Argümanlarını Bozmak

Bununla birlikte, Sonnenshein’e göre, ajansın Grayscale BTC Trust’ın (GBTC) bir spot BTC ETF’ye dönüştürülmesine karşı argümanlarının hiçbir ağırlığı yok çünkü spot ve vadeli piyasalar kaçınılmaz olarak ilişkilidir ve vadeli kripto ETF’leri zaten düzenleyici tarafından onaylanmıştır :

“Özünde, bu davanın temeli, SEC’in Bitcoin vadeli ETF’lerini onaylaması ve GBTC gibi spot ETF’leri reddetmeye devam etmesidir. (…) Ancak Bitcoin vadeli işlem piyasası spot piyasanın bir türevidir, dolayısıyla bunlar ayrılmaz bir şekilde birbirine bağlı iki piyasadır. %99,9’luk bir korelasyona sahipler ve bu nedenle SEC’in buradaki eylemleri gerçekten keyfi ve kaprisli.”

Bununla birlikte, Grayscale’in patronu, ekibin bir gün önce sunulan sözlü tartışmalardan “çok cesaretlenerek uzaklaştığını” ve “hiç bu kadar net olmamıştı – yatırımcıların erişim istediğini” açıkladığından, mali gözlemciye karşı açılan davanın iyi gittiğine inanıyor.

Ayrıca, Grayscale BTC Trust “dokuz yıldır piyasada olduğu (…), 2015’ten beri halka açık, 2020’den beri SEC raporlaması yaptığı” ve “var olduğu” için bu özel konuda daha fazla düzenlemeye gerek olmadığını savundu. GBTC’yi düzenleyici çerçeveye daha fazla getirmek için yeni bir mevzuata gerek yok.

Sonuç olarak Sonnenshein, SEC’in ” yatırımcıları korumak için yapması gerekeni yapmaya odaklanması gerektiği ve [Bitcoin]’i bir ETF paketine getirmenin yatırımcıları daha fazla koruyacağı” görüşünü dile getirdi.

Bir hatırlatma olarak Grayscale, 2013’ten beri BTC için dünyanın en büyük yatırım aracını geliştirmek için çalışıyor. Haziran 2022’de Finbold , hukuk ekibinin, SEC’in firmanın spot BTC ETF başvurusunu reddetme kararına itiraz eden inceleme için bir dilekçe sunduğunu bildirdi.

SEC, Bitcoin Spot ETF’lerini Neden Ertelediğini Açıklıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!