Robert Kiyosaki, Ekonomi Çöküşün Eşiğinde

Robert Kiyosaki, Ekonomi Çöküşün Eşiğinde
Robert Kiyosaki, Ekonomi Çöküşün Eşiğinde
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

‘Zengin Baba’ Robert Kiyosaki Küresel Ekonomiyi Çöküşün Eşiğinde Uyardı

Robert Kiyosaki, Ekonomi Çöküşün Eşiğinde
‘Zengin Baba’ Robert Kiyosaki Küresel Ekonomiyi Çöküşün Eşiğinde Uyardı

En çok satan kişisel finans kitabı ‘Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki , çöküşün eşiğinde olduğunu iddia ettiği küresel ekonomi için başka bir kasvetli görünüm yayınladı.

Yazara göre, olası ekonomik çöküşün bankaları ve tasarrufları etkilemesinin muhtemel olduğunu söylerken, yatırımcıların serpinti için hazırlanmaları gerektiğine işaret ederek, 1 Mart’ta bir tweet attı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram sayfamızı takip edebilirsiniz

Finans eğitimcisi, özellikle gümüşe odaklanarak değerli metallere yatırım yapılmasını tavsiye etti .

“Dünya ekonomisi çöküşün eşiğinde. Sıradaki bankalarda mı çalışıyor? Birikimler donduruldu mu? Sırada Kefalet Girişleri mi var? GERÇEK gümüş paralar aldığın zaman para kazanmıyorum. Sadece gelmekte olana hazırlıklı olmanı istiyorum. Yaklaşık 25 dolara gerçek bir gümüş para satın alabilirsiniz.” dedi.

Kiyosaki’nin bankalara olası hücumları öngörmesiyle birlikte sektördeki oyuncuların olası çözümler aradığını belirtmekte fayda var. Finbold tarafından bildirildiği üzere İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe, dijital sterlinin bankaları kaçaklara karşı koruyabileceğini öne sürdü.

Kiyosaki’nin Kasvetli Ekonomik Görünümü

Yazar, küresel ekonomi yükselen enflasyonla karşı karşıya kalırken, finansal krize hazırlanmak için altın ve Bitcoin’e           ( BTC ) girmeyi savunurken bir çöküşün yaklaştığını ileri sürdü .

Daha önce Kiyosaki, yükselen enflasyonun “ABD nüfusunun %50’sini yok edeceği” ve düşen borsanın emeklilik planlarını ve emekli maaşlarını geri ödemeyi zorlaştırabileceği konusundaki endişelerini dile getirdi .

Yakın tarihli bir Finbold raporunda Kiyosaki, toplumsal huzursuzluğa ve dolayısıyla hazırlık ihtiyacına yol açabilecek bir faktör olan ‘açlığın kapıda olduğu’ konusunda da uyardı.

Yazar, olası mali krizin ortasında, Federal Rezerv’i ‘sahte para’ olarak adlandırdığı parayı basarken ‘dev bir çöküş’ alarmını yükseltmekle suçladı. Ocak ayında ünlü yatırımcı, yükselen işsizlik, iflas ve evsizlikten kaynaklanabilecek dünya için potansiyel olarak sert bir iniş konusunda uyarıda bulundu .

Bitcoin’de Yükseliş

Kasvetli ekonomik görünüme rağmen, olası piyasa gerilemelerine karşı korunmak için Bitcoin’i altın ve gümüşün yanında tutmayı düşünüyor. Kiyosaki kısa süre önce Bitcoin’i gümüş ve altının yanı sıra “dünyadaki en sıcak üç konudan” biri olarak selamladı . Kiyosaki, Bitcoin’den “halkın parası” olarak bahsediyor ve bu yılın başlarındaki yükseliş rallisini alternatif yatırım ürünlerine yönelik artan talebe bağlıyor.

En çok satan yazar, düzenleyici faktörlerle desteklenen Bitcoin’in büyük olasılıkla büyüyeceğini ileri sürdü. Ona göre Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu ( SEC ), menkul kıymet olarak kabul edildikleri için Bitcoin dışındaki diğer kripto para birimlerini ortadan kaldırmaya çalışacak .

 

 

Robert Kiyosaki, Ekonomi Çöküşün Eşiğinde

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!