featured

Ripple’ın Kripto Kutlamasında Eski SEC Avukatı: Bu Geçici

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple’ın Kripto Kutlamasında Eski SEC Avukatı: Bu Geçici

Ripple'ın kripto kutlamasında eski SEC avukatı: Bu geçici
Ripple’ın Kripto Kutlamasında Eski SEC Avukatı: Bu Geçici

Eski Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu ( SEC ) avukatı John Reed Stark, son Ripple kararıyla ilgili endişelerini dile getirerek kripto topluluğu içinde erken kutlamaya karşı uyarıda bulundu. Uzun süredir devam eden davada, mahkeme XRP’nin menkul kıymet olmadığını ilan ettikten sonra blockchain firması kısmi zafer kazandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Karar geniş çapta SEC için bir kayıp olarak görülse de Reed, 14 Temmuz’da yaptığı bir gönderide , kararın sallantılı bir zemine dayandığına ve muhtemelen temyiz edilip muhtemelen geri alınacağına inandığını söyledi.

“Ancak IMHO, karar titrek bir zeminde bulunuyor, temyiz için muhtemelen (ve olgun), muhtemelen geri dönüşle sonuçlanacak ve mutlaka bir kutlama nedeni değil. (Lütfen haberciyi öldürmeyin.),” dedi Reed.

Eski SEC yetkilisi, mahkemenin bölge mahkemesinin programatik ve diğer satışlarla ilgili kararlarını bozmasını bekliyor. Böyle bir tersine dönüş olmadan, yeni bir tür belirteç olan programatik alıcı belirteçlerinin (PBT’ler) ortaya çıkmasını öngörüyor.

“Aksi takdirde, dost çevrenizdeki (ve kayıtsız ve düzenlenmemiş) kripto ticaret platformunda bulunan yeni bir kripto yinelemesine – PBT’ler – programatik alıcı belirteçlerine hazır olun” dedi.

Sorunlu Sorunlar

Reed, kararın birden çok cephede rahatsız edici sorunları gündeme getirdiğini ve SEC’in misyonu ve yetkisiyle çelişiyor gibi göründüğünü savundu. Ripple kararıyla iki ana çekişme noktasını vurguladı. İlk olarak, SEC korumasındaki kurumsal ve bireysel yatırımcılar arasındaki tutarsızlığı eleştirdi.

Avukat, kurumsal yatırımcılara tam SEC koruması ve ihlaller için çareler verilirken, bireysel yatırımcıların benzer güvencelerden mahrum bırakıldığını kaydetti. Bu adaletsiz muamele, kararın SEC’in tüm yatırımcıları koruma misyonuyla uyumluluğuna ilişkin endişeleri artırıyor.

Ayrıca, Ripple kararında öne sürülen, bir kripto ihraççının tokenlerini bir borsa aracılığıyla satması durumunda menkul kıymetler düzenlemelerinin geçerli olmayacağı, çünkü borsa müşterilerinin ihraççıdan habersiz olduğu varsayıldığı fikrini sorguladı.

Reed, yatırımcı cehaletinin veya araştırma eksikliğinin menkul kıymet ihlalleri için hiçbir zaman geçerli bir savunma olmadığını savunuyor. Reed, perakende yatırımcıların, Ripple’a sermaye sağladıklarını bilmeseler de, Ripple’ın niyetleriyle ilgili olarak kurumsal yatırımcılarla aynı bilgilere erişimleri olduğunu öne sürüyor.

“Üstelik bireysel yatırımcıların bu kadar cahil olduğu fikrine inanmıyorum. Alıcılar, Ripple’a sermaye sağladıklarını bilmiyor olabilirler, ancak muhtemelen kurumsal yatırımcıların Ripple’ın niyetleri hakkında bildiklerinin aynısını biliyorlardı” dedi.

Kripto Alıcılarının Bir Güvenlik Bilgisi

Ayrıca, Ripple Mahkemesi’nin, alıcıların tokeni kimin sattığını veya ihraç edenin kim olduğunu bilmeyebileceği varsayımı hakkında sorular da gündeme getirdi. Alıcıların bu detayları bildiğinin varsayılması gerektiğini belirtti.

Ayrıca, bir borsada bir hisse senedinin alıcısı ile satıcısı arasında bir sözleşmenin bulunmaması, hisse senedinin teminat olarak tanımlanmasını ortadan kaldırmaz. Reed’e göre asıl mesele, karşı tarafın kimliği ne olursa olsun, yatırımcıların üçüncü bir tarafın çabalarından kar bekleyip bekleyemeyecekleri olmalıdır.

Reed, belirteç alıcılarının genellikle başka birinin belirteç için daha fazla ödemeye istekli olacağı beklentisine dayalı olarak spekülatif yatırımlara girdiğine dikkat çekti – “Büyük Aptal Teorisi” olarak bilinen bir kavram. Reed, bir bireysel yatırımcı yalnızca bu teoriye dayanarak bir token satın alsa ve karşı tarafın kesin olarak farkında olmasa bile, yatırımın yine de bir menkul kıymet olarak kabul edilmesi gerektiğini savunuyor.

Son olarak Reed, kurumsal yatırımcılara menkul kıymet olarak satılan tokenlerin, aynı tokenler Coinbase veya Binance gibi platformlarda satıldığında aniden “menkul kıymet olmayanlara” dönüşebileceği fikrini sorguladı. Bu dönüşümü tutarsız buluyor ve kripto endüstrisi üzerindeki etkileri hakkında endişelerini dile getiriyor.

Reed, SEC’in davayı temyize götürmesini öngörürken, Ripple ekibinin aksi bir görüşü var. CEO Brad Garlinghouse’a göre, düzenleyici tarafından davaya itiraz edilmesi biraz zaman alabilir.

Özellikle Reed, bir noktada yatırımcıların sektörden çekilmesi gerektiği konusunda uyarıda bulunarak SEC’i kripto uygulamasında uzun süredir destekledi. Finbold tarafından bildirildiği üzere Reed, SEC’in son eyleminin düzenleyici tasfiyenin yeni başladığının bir göstergesi olduğunu belirtti. Bir noktada, kripto meraklılarını kanunla yüzleşmeye ve icra kurumuna yönelik kişisel saldırılardan kaçınmaya çağırdı.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ripple’ın Kripto Kutlamasında Eski SEC Avukatı: Bu Geçici

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!