Ripple’da Hareket Devam Ediyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden dava sürecinde Ripple şirketi, eski federal savcı ve hukuk avukatı James K. Filan'ın açıklamasına göre Yargıç Sarah Netburn'den "sur-reply" (ek yanıt) talebinde bulunma izni aldı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu gelişme, sınır ötesi ödeme çözümü ağı olan Ripple’ın, SEC’nin zorla belge sunma talebine karşı ek bir yanıt sunma girişimini takip ediyor.

Ripple’ın hukuk temsilcileri, Yargıç Netburn’e hitaben yazılan bir mahkeme başvurusunda, sur-reply’ın önemini ve ABD menkul kıymetler kurumunun ilk yanıtında yaptığı önemli bir faktörel yanlış yorumu düzeltmedeki rolünü vurguladı. Ripple ekibi, sur-reply’ın bu yanlış anlamaları açıklığa kavuşturarak mahkemelerin doğru bilgilere dayanarak karar vermesine olanak tanıyacağını ifade etti.

Ripple ayrıca, SEC’nin 2020’den Haziran 2023’e kadar tüm XRP satış sözleşmelerini dosyaladığını ve muhtemelen ürettiğini iddia eden başka bir SEC ifadesine de odaklandı. Davalıya göre bu iddia da yanlış ve sur-reply’ın, blockchain ağının dava süresince XRP sözleşmelerinin satışlarını onaylamadığını göstermeye yönelik olduğu belirtildi.

Sınır ötesi merkezi olmayan çözüm, SEC’in “ODL” sözleşmeleriyle ilgili bilgileri talep etmesine rağmen, dava başladıktan hemen sonra, 22 Aralık 2020’den sonra herhangi bir satış sözleşmesi çıkarılmadığını belirtti. Bu satış sözleşmelerinin, mahkemenin daha önce yatırım sözleşmeleri olmadığını kabul ettiği dağıtıcılar, danışmanlar, bağımsız yükleniciler, hibeler, bağışlar ve diğer dağıtımları kapsadığı belirtildi.

Ripple’ın ek yanıtının kabul edilmesi, davada önemli faktörel yanlış anlamaların düzeltilmesine olanak tanır ve dava sürecinin şeffaflığını ve tarafların kendilerini tam anlamıyla ifade etme fırsatını artırır.

Ripple’da Hareket Devam Ediyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!