Ripple – SEC Davasında Ani Gelişme

Ripple - SEC Davasında Ani Gelişme
Ripple - SEC Davasında Ani Gelişme
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple – SEC Davasında Ani Gelişme

Ripple - SEC davasında ani gelişme; İşte olanlar
Ripple – SEC Davasında Ani Gelişme

Kripto para topluluğu , Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nun ( SEC ) blockchain şirketi Ripple’a karşı açtığı davada özet kararı beklerken , dava, nihai kararı önemli ölçüde etkileme potansiyeline sahip yeni bir dönemeç aldı.

Özellikle, avukat Bill Morgan 7 Nisan’da attığı bir tweet’te , SEC uzmanının, Bitcoin ( BTC ) ve Ethereum ( ETH ) fiyatlarının, ortasından bu yana XRP değerindeki dalgalanmaların %90’ından sorumlu olduğunu kabul ettiğini açıkladı. -2018.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

SEC’in uzman varsayımı doğruysa, bunun Ripple’ın dolaylı olarak XRP’nin değerinin Bitcoin ve Ethereum’un fiyat dalgalanmalarından etkilenmesine izin verdiği anlamına gelebileceğini öne sürdü. Bu nedenle SEC, Ripple’ın fiyat beyanlarının XRP’nin değerini etkilediğine dair kanıtlar sunarak bu iddiayı kanıtlamaya çalışır.

Özellikle, Bitcoin’in değer dalgalanmalarının çoğu kripto para biriminin fiyatlarını da etkilediği gerçeği, Morgan’ın argümanını destekliyor. Morgan ayrıca, Ripple’ın önemli XRP varlıklarının XRP Defterinin merkezileştirilmesini önerdiği ve XRP’nin menkul kıymet olarak nitelendirildiği inancının devam ettiğini vurguladı.

SEC’in Ripple’a XRP tokenleri şeklinde kayıt dışı menkul kıymetler sattığı için dava açtığını belirtmekte fayda var . Savunmasının bir parçası olarak Ripple, düzenleyicinin Bitcoin ve Ethereum’a menkul kıymetler olarak atıfta bulunduğu Hinman konuşma belgelerinin mührünün açılması için bastırıyor.

SEC’in XRP Değeri İddiasıyla Taraf Tutmak

İlginç bir şekilde Morgan, yatırımcıların SEC davasında galip gelmek için Ripple’ın yasal çabalarına güvendikleri yönündeki SEC iddiasının yanında yer aldı. Avukat ayrıca, yatırımcıların XRP’den kar elde etmek için Ripple’ın ticari operasyonlarına değil, şirketin SEC davasında galip gelmek için yasal çabalarına güvendiklerini de açıkladı.

“Paradoksal olarak, SEC, yatırımcıların Ripple’ın çabalarına güvendiği konusunda haklı olabilir, ancak Ripple’ın ticari çabaları veya XRP satışları nedeniyle değil, başarılı olması durumunda SEC’in davasını bozan yasal çabaları nedeniyle değil” dedi.

Olası Vaka Sonucu

Morgan’ın sözlerine dayanarak, başka bir XRP yanlısı avukat olan Jeremy Hogan, dava için öngörülemeyen bir sonuç öngördü . Hogan, mahkeme başkanı “bebeği ayırmaya” karar verirse, 2018 ortasından sonra XRP satışlarının menkul kıymet olmadığına karar verebileceğini, çünkü SEC’in bile Ripple’ın o dönemdeki eylemlerinin tokenin değeri üzerinde minimum etkiye sahip olduğunu kabul ettiğini tahmin etti.

“Ripple davasındaki Yargıç ‘bebeği bölmek’ isteseydi (bu korkunç bir ifade, değil mi?), 2018 ortasından beri XRP satışlarının menkul kıymet OLMADIĞINA karar verebilir çünkü SEC bile Ripple’ın eylemlerini kabul ediyor. O zamandan beri XRP’nin fiyatı üzerinde neredeyse hiçbir etkisi olmadı” dedi.

Hogan ayrıca, Ripple’ın para cezası ödemesi ve işini sürdürmesi gerekebileceğini öne süren böyle bir kararın olası sonuçlarına dikkat çekti. Ek olarak, XRP’nin net bir yasal statüye sahip tek kripto para birimi olması nedeniyle Hogan, çeşitli ticaret platformlarında dijital varlıkların listelenmesini etkileyebileceğini belirtti.

Bu arada, özet kararın tarihi hakkında spekülasyonlar devam ediyor. Başlangıçta bazı hukuk uzmanları, dava kararının 2023’ün ilk çeyreğinde çıkacağını tahmin etmişti.

Genel olarak, vaka sonucunun XRP’nin ve genel kripto sektörünün değerini etkilemesi bekleniyor. Şu anda, XRP haftalık grafikte yaklaşık %1 artışla 0,51 dolardan işlem görüyor.

 

Ripple – SEC Davasında Ani Gelişme

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!