Ripple, Kolombiya Merkez Bankasıyla Ortak Oldu; XRP İçin Yükseliş mi?

15 Mayıs 2023 Ripple - SEC Vaka Güncellemesi
15 Mayıs 2023 Ripple - SEC Vaka Güncellemesi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple, Kolombiya Merkez Bankasıyla Ortak Oldu; XRP İçin Yükseliş mi?

Ripple, Kolombiya merkez bankasıyla ortak oldu; XRP için yükseliş mi?
Ripple, Kolombiya Merkez Bankasıyla Ortak Oldu; XRP İçin Yükseliş mi?

Ripple, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na ( SEC ) karşı geniş çapta duyurulan bir yasal savaş yürütmeye devam ederken , blockchain şirketi , Kolombiya da dahil olmak üzere, inovasyonunun ve erişiminin genişlemesinin önünde düzenleyici engellerin durmasına izin vermedi .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

15 Haziran’da yapılan bir basın açıklamasına göre, Kolombiya merkez bankası Banco de la República, Ripple’ın merkez bankası dijital para birimi ( CBDC ) platformunu uygulamak için Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bakanlığı (MinTIC) ile birlikte Ripple ile ortaklık kurduğunu duyurdu. .

Hangi Proje Temsil Ediyor?

XRP Ledger (XRPL) blok zinciri tarafından desteklenen bu çaba ile Kolombiya merkez bankası, Dijital Devlet Müdürlüğü rehberliğinde MinTIC’in blok zinciri deneyinin üçüncü aşamasının bir parçası olarak yüksek değerli ödeme sistemini güçlendirmeyi hedefliyor.

Proje hakkında yorum yapan MinTIC Bakanı Mauricio Lizcano, projenin ” yüksek değerli ödeme sisteminde farklı kullanım durumlarının simülasyonlarına izin verecek teknolojik bir çözüm (prototip)” sağlayacağının altını çizdi. Bunlara ek olarak:

“İşletmelerdeki süreçleri güvenli ve verimli bir şekilde iyileştirmeyi ve tamamlamayı başaran blockchain teknolojisi ile çözüm geliştirilmesinde elde edilen sonuçlar üzerinden potansiyel verimlilikler değerlendirilebilir.”

Bu arada, Ripple’ın Merkez Bankası Etkileşimi ve CBDC’lerden Sorumlu Başkan Yardımcısı James Wallis, bu tür bir işbirliğinin “kuruluşların dijital çağda yeni çalışma yöntemlerinin kilidini açacağını” ve “kamu sektöründe blockchain teknolojisinin kullanımında dönüştürücü ilerlemelerin önünü açacağını” açıkladı.

Wallis’in eklediği gibi:

“Bu ortaklık, yenilikçiliği ve verimliliği artırma taahhüdümüzü sergiliyor ve nihai olarak kamu kurumlarını güvenli ve şeffaf işlemlerin tam potansiyelini ortaya çıkarma konusunda güçlendiriyor.”

Finbold’un 18 Mayıs’ta bildirdiği gibi , daha önce Ripple, merkez bankalarının, finansal hizmet sağlayıcıların ve hükümetlerin kendi dijital para birimlerini başlatmalarına izin vererek CBDC uygulamalarındaki sorunları çözmelerine yardımcı olmak için uçtan uca XRPL odaklı CBDC çözümünü açıkladı .

XRP Fiyat Analizi

Bu arada, Ripple ekosisteminin merkezindeki token olan XRP, bu gelişmeye henüz herhangi bir tepki göstermedi, çünkü yazının yazıldığı sırada son 24 saatte %5,80 düşüş kaydederek 0,48 dolardan el değiştiriyordu . ve önceki yedi gün boyunca %8,48, ancak aylık grafiğinde hala %13,60 artış.

Son olarak, Ripple’ın son genişleme başarısının, XRP tokenını kripto para birimi sektörünün çoğunluğunu saran ve XRP’nin piyasa değerinden tek bir seferde 3 milyar dolar kaybetmesine neden olan düşüş döngüsünden çıkmaya itip itmediğini zaman gösterecek.

Sahte kripto analisti Altcoin Sherpa’ya göre , 0,53 dolar ile 0,6 dolar arasındaki kritik arz bölgesini aşması koşuluyla , yakın gelecekte bunu başarmak için kesinlikle yeterli güce sahip, hatta 0,8 dolara kadar ulaşabiliyor .

 

 

 

Ripple, Kolombiya Merkez Bankasıyla Ortak Oldu; XRP İçin Yükseliş mi?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!