Ripple, 300 Milyondan Fazla XRP’nin Kilidini Açtı!

1 Haziran 2023 İçin XRP Fiyatını Belirliyor!
1 Haziran 2023 İçin XRP Fiyatını Belirliyor!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple, 300 Milyondan Fazla XRP’nin Kilidini Açtı!

Yaz boyunca SEC karşısında kısmi ama önemli bir zafer kazanan Ripple, Aralık ayında 300 milyonun üzerinde XRP’nin kilidini açtı. Toplam 100 milyar XRP arzının yalnızca 54 milyarı şu anda dolaşımda ve bunun 40 milyarı Ripple’ın “kilitli kasasında” saklanıyor.

XRP, Aralık 2017’de fiyatının 3,5 USD’ye yükselmesiyle dünya çapında tanındı ve Ripple tarafından aşamalı olarak piyasaya sunulmaya devam edildi.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Şirket, Aralık ayında toplam 310 milyon XRP’nin kilidini açtı ve dolaşıma soktu. Ripple, 6 ve 12 Aralık’ta 60 milyon XRP, 20 Aralık’ta 120 milyon XRP ve 27 Aralık’ta 70 milyon XRP piyasaya sürdü.

Ripple’ın kasasındaki yaklaşık 40 milyar token, 2027 yılına kadar aşamalı olarak piyasaya sürülecek.

Hepimizin bildiği gibi Ripple son yıllarda bu konudaki politikaları nedeniyle çokça eleştiriliyor. Her dönem için belirli limitlerle token ihraç eden şirketin yönetimi, aynı zamanda belirli limitler dahilinde token satışı da yapabiliyor. Yöneticilerin ayrıca şirketin hisselerinin büyük bir kısmını elinde bulundurduğu da biliniyor.

Üç yıl önce bu gün (20 Aralık 2020), ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’a karşı kayıtsız bir yatırım sözleşmesi davası açtı. Mahkemeler son aylarda Ripple’ın kurumsal müşterilere sattığı XRP’nin bu kategoriye girdiğine ancak perakende yatırımcılara bu şekilde satış yapılmasına izin verilmediğine karar verdi.

Bu karar kamuoyunda Ripple’ın SEC’e karşı kazandığı bir “zafer” olarak yorumlandı.

Ripple, 300 Milyondan Fazla XRP’nin Kilidini Açtı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!