R. Kiyosaki, Bitcoin Almayı Tavsiye Ediyor

R. Kiyosaki, Bitcoin Almayı Tavsiye Ediyor
R. Kiyosaki, Bitcoin Almayı Tavsiye Ediyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

‘Zengin Baba’ R. Kiyosaki, Bankalar ‘Uyanıp İflas Ederken’ Bitcoin Almayı Tavsiye Ediyor

'Zengin Baba' R. Kiyosaki, Bankalar 'Uyanıp İflas Ederken' Bitcoin Almayı Tavsiye Ediyor
‘Zengin Baba’ R. Kiyosaki, Bankalar ‘Uyanıp İflas Ederken’ Bitcoin Almayı Tavsiye Ediyor

New York merkezli Signature Bank, Silicon Valley Bank (SVB) ve Silvergate’in ardından kapanan üçüncü bankacılık devi haline gelirken , Robert Kiyosaki’nin başka bir çöküşü öngörmesinin hemen ardından , yazarın daha fazla kasvetli uyarıları var ve bir kez daha temel Bitcoin satın alınmasını tavsiye etti. ( BTC ), altın ve gümüş.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram sayfamızı takip edebilirsiniz

Gerçekten de, en çok satan kişisel finans kitabı ‘Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı, yukarıdaki bankaların “Uyandı ve BOZDU”, çöküşün ve krizin “yeni başladığını” ve “emeklilik maaşlarının, IRA’ların [bireysel emeklilik hesapları], 401 bin iflas etti, ” 15 Mart’ta attığı bir tweet’te “daha ​​fazla G, S, BC [altın, gümüş, Bitcoin ] satın alma” tavsiyesini yineledi.

Bu tweet ile Kiyosaki, mali kriz ile sözde ‘uyandırma’ kültürü arasında bir bağlantı kuruyordu ; ”, ancak sağcı politikacılar tarafından mantıksız veya aşırı buldukları politik olarak liberal duruşu eleştirmek için de kullanılır.

Kapitalizmin Sonu mu?

Daha yakın bir zamanda yazar, Hazine Bakanı Janet Yellen’ın 2024 bütçesine ilişkin Amerika Birleşik Devletleri Senatosu ifadesine atıfta bulunarak ve Oklahoma Senatörü James Lankford’a sigortasız mevduat uygulaması açısından verdiği yanıta atıfta bulunarak yaklaşan “kapitalizmin sonu” konusunda uyarıda bulundu. mudileri bütün yapma eşikleri.

“Oklahoma’daki her topluluk bankasındaki mevduatlar, büyüklükleri ne olursa olsun, şimdi tamamen sigortalı mı olacak? (…) SVB’nin veya Signature Bank’ın yeni gördüğü muamelenin aynısını mı alacaklar?” diye sordu Senatör.

Yellen, tüm mudilerin hesap başına 250.000 $’lık FDIC sigorta limitleri üzerinden korunmayacağını ve sigortasız mevduatların devlet tarafından geri ödenmesinin iflas eden her bankaya değil, yalnızca finansal sistem için sistemik risk oluşturanlara uygulanacağını kabul etti.

“Bir banka bu muameleyi ancak FDIC kurulunun çoğunluğu, Fed kurulunun üstün çoğunluğu ve ben, Başkanla istişare halinde, sigortasız mevduat sahiplerini korumadaki başarısızlığın sistemik risk ve önemli ekonomik ve finansal sonuçlar yaratacağına karar verirsek alır. ”

Lankford’un vurguladığı gibi, bu, ilk olarak 2008 mali krizinin ardından getirilen (ve genişletilen) bu standartları ve eşikleri uygulamanın doğrudan bir sonucu olarak, küçük topluluk bankalarının 250.000 $’dan fazla mevduat sahipleri için daha az çekici hale geleceği anlamına geliyor .

Bu arada Kiyosaki, son krize yanıt olarak hükümet kurtarma operasyonları başladığında ABD doları şeklinde “daha fazla sahte paranın” ” hasta ekonomiyi istila edeceği ” konusunda uyarıda bulundu ve Başkan Joe Biden’ı bu kurtarma stratejisinin bankalar Amerikan vergi mükelleflerine zarar vermez.

R. Kiyosaki, Bitcoin Almayı Tavsiye Ediyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!