Piyasa Karıştı! Peki Bitcoin’de Son Durum Ne?

Uzman, Spot Bitcoin ETF'lerinin Bu Hafta Onaylanmayacağını Öngörüyor!
Uzman, Spot Bitcoin ETF'lerinin Bu Hafta Onaylanmayacağını Öngörüyor!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Piyasa Karıştı! Peki Bitcoin’de Son Durum Ne?

Kripto paralar tarihinin en önemli gelişmelerinden birinin bir hackleme yoluyla açığa çıkması, başta Bitcoin (BTC) olmak üzere sektörü şok etti.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Sadece kripto yatırımcılarının değil tüm finansal piyasaların beklediği spot Bitcoin ETF konusu gece saatlerinde alev aldı aldı. Ancak bu alev istenmeyen ve kontrol edilemeyen bir şekilde meydana geldi. İlk olarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), resmi X hesabında ETF onayına ilişkin bir gönderi yayınladı. SEC Başkanı Gary Gensler daha sonra hesaplarına el konulduğunu belirterek piyasayı ve yatırımcıları doğrudan endişelendirdi.

Bu çalkantı zincirinde BTC önce yükseldi sonra düştü, bu da gergin bekleyişi daha da alevlendirdi.

Haber Etkisiyle Fiyat Manipülasyonuna Şahitlik Ettik!

SEC’in X hesabını onaylamasıyla patlama yaşayan kripto para lideri, ilk olarak 47.974 doları test etti. Ancak hack sorunu ortaya çıktığında doğal olarak güçlü bir satış baskısı oluştu ve fiyat 44.761 dolara yükseldi. BTC’nin toplam fiyat hareketi %7 civarındaydı ve hem türev hem de spot piyasalardaki on binlerce yatırımcıyı hayal kırıklığına uğrattı.

Yazının yazıldığı sırada 45.938 dolardan işlem gören BTC için bulutlar açılırsa sırasıyla 46.535 dolara, 47.242 dolara, 47.974 dolara ve 48.606 dolara doğru ilerleyebilir. ETF, SEC ve Gensler’in gelişmeleri önemli bir rol oynayacak. Fud ortamı devam ederse her an yeni bir satış turu başlayabilir. Böyle bir senaryoda sırasıyla 45.445 $, 44.761 $, 44.338 $ ve 43.386 $’a düşebilirler.

Ekran Resmi 2024 01 10 09.33.01

Piyasa Karıştı! Peki Bitcoin’de Son Durum Ne?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!