Peter Schiff Uyardı ‘Daha Büyük Çöküş’ Diyor

Peter Schiff Uyardı 'Daha Büyük Çöküş' Diyor
Peter Schiff Uyardı 'Daha Büyük Çöküş' Diyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Peter Schiff Uyardı ‘Daha Büyük Çöküş’ Diyor

Peter Schiff Uyardı 'Daha Büyük Çöküş' Diyor
Peter Schiff Uyardı ‘Daha Büyük Çöküş’ Diyor

ABD mali sistemi, ekonomik belirsizliğin hüküm sürdüğü Silicon Valley Bank (SBV) ve Silvergate Bank’ın 48 saat içinde çökmesiyle sarsıldı. Bu nedenle, bazı finans sektörü oyuncuları önümüzdeki günlerde durumun daha da kötüleşeceğini tahmin ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram sayfamızı takip edebilirsiniz

Özellikle, en çok satan kişisel finans kitabı “Zengin Baba Yoksul Baba” nın yazarı Robert Kiyosaki , üçüncü bir borç verenin muhtemelen aynı şeyi yapacağı konusunda uyardı. 10 Mart’ta attığı tweet’te durumun değerli metalleri olumlu etkileyeceğini vurguladı .

Kiyosaki’ye göre, tahmini, Lehman Brothers’ın çöküşüne ilişkin 2008 tahminiyle aynı çizgide. Özellikle, başarısızlık 2008 mali krizini derinleştirdi ve olay belirleyici bir an olarak kabul edildi.

“İki Büyük Banka çöktü. #3 gitmeye hazır. Şimdi gerçek altın ve gümüş paralar SATIN AL. ETF yok. Bank #3 altın ve gümüş yükseldiğinde. 2008 Lehman’ın CNN’de çökmesinden günler önce çökeceğini tahmin etmiştim. Kanıt istiyorsanız RICH DAD .com’a gidin, ”dedi.

Credit Suisse’in Geleceğiyle İlgili Endişeler

Daha önce Kiyosaki, daha geniş bir küresel ekonomik çöküş öngörürken , kriz sırasında banka iflaslarının hızlanabileceğine dikkat çekmişti.

Kiyosaki’nin üçüncü bir bankanın çöküşüyle ​​ilgili uyarısı, başka bir kripto dostu yatırım bankası olan Credit Suisse’in geleceğine ilişkin spekülasyonların artmaya devam etmesiyle birlikte geldi.

Bu, bankanın Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nun (SEC) borç verenin 2019 ve 2020 nakit akış tablolarına ilişkin çağrısının ardından yıllık raporda bir gecikme duyurusundan sonradır. Sonuç olarak, bankanın hisseleri 10 Mart’ta tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı. 2023.

Ek olarak, Ekim 2022’de Finbold, bir emlak yatırımcısı olan Graham Stephan’ın, Credit Suisse’in, esasen olası bir temerrüde karşı satın alınan sigorta olan bankanın kredi temerrüt takaslarından (CDS) sonra “kritik bir anda” olabileceğini öne sürdüğünü bildirdi . maliyetler 2008’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Özellikle, Credit Suisse’in CDS’si 2023’te büyümeye devam etti .

Belirsizlik hüküm sürerken, ekonomist ve kripto şüphecisi Peter Schiff, ABD bankacılık sisteminin 2008 krizine kıyasla “çok daha büyük bir çöküşün” eşiğinde olduğunu belirtti. 10 Mart’ta Schiff, toplu geri çekilmelerin başarısızlıkları tetikleyeceği konusunda uyardı .

“ABD bankacılık sistemi 2008’den çok daha büyük bir çöküşün eşiğinde. Bankalar son derece düşük faiz oranlarıyla uzun vadeli kağıtlara sahipler. Kısa vadeli Hazinelerle rekabet edemezler. Daha yüksek getiri arayan mevduat sahiplerinden toplu para çekme, bir banka iflas dalgasıyla sonuçlanacak” dedi.

Bankacılık Alanında Kriz

Bankacılık alanındaki endişeler, öncelikle kripto para birimi varlıklarıyla çalışmaya odaklanan bir borç veren Silvergate Bank’ın çöküşüyle ​​tetiklendi. Bankaya göre, karar “en son endüstri ve düzenleyici gelişmeler ışığında” alındı.

Sonuç olarak, çöküş, sektörden önemli sermaye çıkışına yol açan bir kripto piyasası erimesine dönüştü. Aynı zamanda, erime Bitcoin’in ( BTC ) geçen yılki ayı piyasasının ortasında tanık olduğu düşük seviyelere düştüğünü gördü .

Öte yandan, Amerika’nın en büyük 16. bankası olan Silicon Valley Bank kapandı ve düzenleyiciler tarafından devralındı. Banka ayrıca kripto şirketlerine ve Silikon Vadisi firmalarına, özellikle de yeni teknoloji şirketlerine maruz kaldı.

USDC stablecoin’i çıkaran Circle’ın rezervlerinin bir kısmının SBV’de tutulduğunu açıklamasının ardından kapanış kripto pazarına da sıçradı. Basın zamanında, USDC dolardan 0,91 $ seviyesinde durmuştu.

Peter Schiff Uyardı ‘Daha Büyük Çöküş’ Diyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!