Peter Schiff, Enflasyon Çok Daha Kötüye Gidecek

Peter Schiff, Enflasyon Çok Daha Kötüye Gidecek
Peter Schiff, Enflasyon Çok Daha Kötüye Gidecek
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ekonomist Peter Schiff Enflasyonun “Çok Daha Kötüye Gideceği” Uyarısında Bulundu

Ekonomist Peter Schiff Enflasyonun "Çok Daha Kötüye Gideceği" Uyarısında Bulundu - Amerikalıların Yaşam Maliyeti "Çok Artacak"
Ekonomist Peter Schiff Enflasyonun “Çok Daha Kötüye Gideceği” Uyarısında Bulundu

Ekonomist Peter Schiff, enflasyonun önemli ölçüde kötüleşmeye hazır olduğu ve Amerikalıların yaşam maliyetinin “çok yükseleceği” konusunda uyardı. Federal Rezerv’in bankalar için “büyük bir kurtarma” finanse ettiğini belirterek, “Bu, Amerikalılara çok paraya mal olacak” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Peter Schiff’in ABD Enflasyon Uyarısı

Ekonomist ve altın tutkunu Peter Schiff, bu hafta birkaç röportajında ​​ABD’de enflasyonun neden çok daha kötüye gitmek üzere olduğunu ve Amerikalıların yaşam maliyetlerinin önemli ölçüde artmak üzere olduğunu açıkladı. Son banka başarısızlıkları hakkında yorum yapan Fox Business ile yaptığı bir röportajda şunları söyledi:

Silicon Valley Bank’ın bu konuma gelmesinin nedeni hükümetti. Bu kadar uzun vadeli, düşük getirili ABD Hazine tahvillerine ve ipoteğe dayalı menkul kıymetlere sahip olmasının nedeni, Fed’in faiz oranlarını bu kadar uzun süre sıfırda tutmasıydı.

Ekonomist, bankacılık düzenleyicilerinin “bankaları” bu riskli yatırımlara “ittiklerini” çünkü “onlara uygun muhasebe muamelesi gördüklerini” ekledi. Ayrıntılı olarak şunları söyledi: “Saçlarını kestirmek zorunda değiller. Onları pazarlamak için işaretlemek zorunda değiller. Dolayısıyla sorunu hükümet yarattı.”

Schiff, bu hafta NTD News’e verdiği bir röportajda ayrıntılarıyla açıkladı: “Ekonomi kelimenin tam anlamıyla bir kart evi. Patlıyor. Ancak enflasyon çok daha kötüye gidecek çünkü Fed, kabul etseler de etmeseler de niceliksel genişlemeye [QE] geri döndü.”

Ekonomist ‘Yaşam Maliyeti Çok Artacak’ Diyor

ABD’deki en büyük ikinci ve üçüncü banka iflasları olan Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın başarısızlıklarının ardından hükümet ve Federal Rezerv devreye girdi ve iki bankanın tüm mevduatlarını garanti altına almak için fon sağladı.

Schiff, Biden yönetimi ve diğerleri ne derse desin, banka kurtarmalarının bedelini Amerikalıların ödeyeceği konusunda uyardı. “Bütün bankaları kurtarmanın yolu, yeni para basıp ekonomiye katmak ve zaten şişkin olan bilançolarına ipotek ve devlet borçlarını almaktır” diye ekledi:

Yani, Fed’in bilançosu yükselecek. Para arzı artacak. Bu da tüketici fiyatlarının çok yükseleceği anlamına geliyor.

“Bu, Amerikalılara çok pahalıya mal olacak, vergileri artırılacağı için değil, Federal Rezerv daha da fazla enflasyon yaratarak bu devasa kurtarma paketini finanse ettiği için. Yani Amerikalılar bunu süpermarkette, benzin istasyonunda ödeyecek” diyen ekonomist, şunları vurguladı:

Yaşam maliyetleri çok yükselecek. Geçen yıl enflasyonun kötü olduğunu düşünüyorsanız, çok daha kötüye gitmek üzere.

Federal Rezerv bu hafta faiz oranlarını 25 baz puan artırdı . Ancak Schiff daha önce, ” Gelecekteki oran artışlarının artık anlamsız olduğunu ” çünkü herhangi bir etkinin Fed’in parasal gevşemesiyle fazlasıyla dengeleneceğini söylemişti.

Peter Schiff, Enflasyon Çok Daha Kötüye Gidecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!