Paypal, Stablecoin PYUSD’yi Piyasaya Sürüyor

Paypal, Stablecoin PYUSD'yi Piyasaya Sürüyor
Paypal, Stablecoin PYUSD'yi Piyasaya Sürüyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Paypal, Dolara Dayalı Stablecoin PYUSD’yi Piyasaya Sürüyor

Paypal, Stablecoin PYUSD'yi Piyasaya Sürüyor
Paypal, Stablecoin PYUSD’yi Piyasaya Sürüyor

Paypal, önde gelen bir finans firması tarafından türünün ilk girişimini temsil eden kendi stablecoin’ini tanıttı. Başlangıçta Bloomberg tarafından bildirilen lansman, kripto para birimlerinin ödeme amacıyla yavaş entegrasyonunu önemli ölçüde hızlandırabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Paypal için Yeni Bir Çağ: Kripto Para Ticareti ve Ödemelerini Kolaylaştırmak için PYUSD Stablecoin’in Tanıtılması

Pazartesi günü internet, finans devi Paypal’ın dolar destekli bir stablecoin piyasaya sürmesiyle ilgili vızıltı çalıyor. Paypal CEO’su Dan Schulman , Bloomberg ile yaptığı bir röportajda , “Zaman içinde vizyon, bunun genel ödeme altyapısının bir parçası haline gelmesidir” dedi .

“Paypal usd (PYUSD)” olarak adlandırılan madeni para, Paxos Trust Co. tarafından çıkarılıyor ve bildirildiğine göre tamamen ABD doları mevduatları, kısa vadeli Hazine tahvilleri ve karşılaştırılabilir düşük riskli varlıklar tarafından destekleniyor. Rapora göre, ABD dolarına bağlı olarak, Paypal’ın ABD’deki müşterileri için kademeli olarak erişilebilir hale gelecek.

Görüntü kaynağı: Bloomberg.

PYUSD aracılığıyla Schulman, aracı olmadan hızlı ve ucuz transferlere izin veren teknolojiyi kullanarak Paypal’ın dijital işlemlerdeki hakimiyetini sağlamlaştırmayı umuyor. Haber, Şubat ayında Paypal’ın düzenleyici kaygılar nedeniyle stabilcoin projesini duraklattığını bildiren raporların ardından geldi. O sırada bir Paypal sözcüsü, şirketin ilerlemesi halinde mali düzenleyicilerle çok yakın çalışacağını belirtti.

Rapor, ilk başta PYUSD’nin kripto para birimleri ve oyun/uygulama tabanlı ödemelerin ticaretini kolaylaştıracağını açıklıyor. Bloomberg muhabiri Anna Irrera, sonunda Paypal’ın uygun fiyatlı havale ve mikro ödemeleri mümkün kılacağını tahmin ediyor. Kullanıcılar, stabilcoin için yedek raporlar ve üçüncü taraf tasdikler yayınlamak için Paxos’a güvenirken, Paypal ve Venmo cüzdanları arasında PYUSD aktarabilir.

Bu arada, Paxos tarafından çıkarılan iki stablecoin, BUSD ve USDP, son 12 ayda arzlarının önemli ölçüde düştüğünü gördü. BUSD’nin arzı son 30 günde %15,6 düştü ve USDP bu ay %34,1 küçüldü. BUSD ile ilgili olarak, Şubat ayı ortasında New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) Paxos’a stablecoin çıkarmayı durdurmasını söyledi .

Paypal, Dolara Dayalı Stablecoin PYUSD’yi Piyasaya SürüyorPaypal, Dolara Dayalı Stablecoin PYUSD’yi Piyasaya SürüyorPaypal, Dolara Dayalı Stablecoin PYUSD’yi Piyasaya Sürüyor

Paypal, Stablecoin PYUSD’yi Piyasaya Sürüyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!