Paxos, Abu Dabi’ye Açılıyor

Paxos, Abu Dabi'ye Açılıyor
Paxos, Abu Dabi'ye Açılıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Paxos, Abu Dabi’ye Açılıyor

Paxos, küresel ayak izini genişleterek, kripto alanında devam eden uluslararası genişlemesinin bir parçası olarak Abu Dabi’de iki ön onay aldı.

Paxos Çarşamba günü, Abu Dabi Küresel Pazarında Finansal Hizmetler Düzenleme Otoritesi’nden iki prensip onayı aldığını duyurdu. Bu onaylar, Paxos’un sabit paralar çıkarmasına ve kripto para birimi aracılık ve saklama hizmetleri sağlamasına olanak tanır. Şirketin ADGM bünyesinde iki yeni kuruluş kurmasıyla yeşil ışık yakıldı.

Gelecek yılın ilk yarısında tam onay bekleniyor Bu onaylar verildiğinde Paxos’un, Abu Dabi’den USD ve diğer para birimleriyle desteklenen yeni stabilcoin’ler piyasaya sürmesine olanak tanıyacak. Ancak Paxos’un şu anki vurgusu USD’ye sabitlenmiş yeni bir stablecoin sunmaktır.

abu-dhabi

Singapur’dan Abu Dabi’ye

Abu Dabi’ye genişleme planı, Paxos’un yalnızca iki hafta önce Singapur Para Otoritesi’nden prensip onayı almasının ardından geldi. Bu onay, Paxos’un ülkede USD destekli bir stabilcoin sunacak olan yeni yerel kuruluşuyla ilgilidir.

“Singapur Para Otoritesi’nin IPA’sının ardından FSRA’dan gelen IPA’larımız, düzenlenmiş çerçeveler yoluyla uluslararası büyümeyi sürdürme kararlılığımızı güçlendiriyor.”

Strateji başkanı Walter Hessert bir açıklamada şunları söyledi.

“Küresel işletmelere güvenilir, yenilikçi bir ortak olarak hizmet vermek için düzenleyici lisanslarımızı genişletmeye devam edeceğiz.”

Sözcünün aktardığına göre, Singapur’daki kuruluşuna benzer şekilde ADGM’deki birim, şirkete ABD’deki PayPal’a benzer ortaklıklar kurma yetkisi verecek. Ek olarak, kripto para aracılık ve saklama hizmetleri için Abu Dabi merkezli müşterileri de bünyesine katma olanağına sahip olacak.

2012 yılında kurulan Bank of America, Peter Thiel’s Founders Fund ve Coinbase Ventures gibi önde gelen yatırımcıların desteğiyle gurur duyuyor. Şirket, bugüne kadar başarıyla 540 milyon doların üzerinde fon topladı ve 2021’deki son D Serisi turunda 2,4 milyar dolarlık bir değerleme elde etti.

Coin Spherical

Paxos, Abu Dabi’ye Açılıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!