MON Coin Nedir?

What is MON Coin?
What is MON Coin?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MON Coin nedir?

Monad Labs, yakın bir zamanda piyasaya sürecekleri Proof of Stake blok zinciri için teknik belgelerini yayınladı. Dokümanlarda, yerel token’ın MON olarak adlandırılacağına dair bilgiler de yer alıyor.

Monad Labs Nedir?

Monad, Ethereum Sanal Makine uyumlu bir blok zinciri ağıdır ve saniyede 10 bin işlem sunabilen olağanüstü bir bir saniyelik blok süresine sahiptir. Ağ, Ethereum’un işleyişini optimize ederek daha fazla verim elde ettiğini vurguluyor. Yayınlanan belgelerde şu ifadelere yer verilmiştir:

“Monad, EVM uyumlu bir blok zinciri ağının performansını önemli ölçüde artırıyor ve gelecekte Ethereum’un standart haline gelmesini umduğumuz çeşitli yeniliklere öncülük ediyor.”

Diğer taraftan, yüksek verim, bir düğümü çalıştırmak isteyenler için daha zorlayıcı hale gelebilir. Tam bir düğüm için gerekli donanım gereksinimleri, önerilen iki terabaytlık blok zincirinin ana Ethereum blok zincirinden iki kat daha büyük olduğunu gösteriyor. Ayrıca, Monad, daha hızlı bir internet bağlantısı, daha güçlü bir bilgisayar ve daha fazla RAM önererek performansın artırılmasını tavsiye eder.

Monad’ın temel farkı, boru hattı mimarisini kullanmasıdır. Bu, her işlemi sırayla değil, kademeli bir yaklaşımla gerçekleştirdiği anlamına gelir.

Ağın temel unsurlarından biri, düğümlerin bloklardaki işlemlerin sırasına, bu işlemlerin fiilen gerçekleştirilmeden önce karar verme yeteneğidir. Her aşama için daha fazla zaman tanınması, her blokta kesinliğin hemen sağlanacağı anlamına gelir.

MON Coin Nedir?

MON Coin Nedir?
MON Coin Nedir?

MON Coin, Monad blok zincir ağına özgü Ethereum uyumlu yerel bir kripto para birimidir. MON coin ayrıca Ethereum geliştiricilerine, merkezi olmayan uygulamalarını Monad’a taşımalarını kolaylaştıran bytecode uyumluluğuna sahiptir.

Ek olarak, Monad’ın temel teknolojisinin, ölçeklenebilir bir blok zinciri teknolojisi olan HotStuff’un ve kapatılan Diem projesinin temel teknolojisi olan DiemBFT’nin bir türevi olarak değerlendirilebileceği ifade edilmiştir.

Monad blok zinciri kullanıcıları, bloklara dahil edilecek işlemler ve gerçekleştirilecek işlemler için ödeme yapmak üzere MON coin’i kullanarak taşıma maliyetini karşılarlar.

Coin Spherical

MON Coin Nedir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!